A pályázónak a Budapest Nagyregény egyik fejezetét kell feldolgoznia az eredeti írásmű szellemiségének közvetítésével, a fejezetben megjelenő kerületi helyszíneken vagy azokhoz kapcsolódóan. A feldolgozás műfaja és formátuma szabadon választható: prózai, zenés, mozgásos, vizuális vagy más eszközkészletre alapozva.
„Egy várost nem a téglák, hanem a benne lakók történetei építenek fel” – ez a mottója a Budapest Nagyregénynek. Huszonhárom kortárs szerző városlakók történeteiből inspirálódva írta az egyes fejezeteit, melyekből összeállt a majdnem ötszáz oldalas kötet.
Tovább olvasokA felhívásra előadóművészeti szervezetek, közösségek, független alkotók és alkotói csoportok pályázhatnak. Egy pályázó két pályázatot nyújthat be két általa választott, különböző fejezet szövegének feldolgozására. Produkciós irodák és ernyőszervezetek több pályázatot is beadhatnak, amennyiben a pályázott programok alkotói formációja különböző. A feltételek között szerepel, hogy a produkció nyilvános bemutatására közönség előtt kell sort keríteni,
az előadás időtartama pedig legalább 45 perc kell legyen.
A Budapest Nagyregény fejezetei a regisztrációt követően a pályázati felület adatlapján digitálisan elérhetők. A pályázatok benyújtási határideje március 1., 12 óra. Február 9-én 15 órakor a Jurányi Házban pályázatíró workshopot tartanak, ahol bemutatják a pályázási felületet, és megválaszolják a felmerülő kérdéseket.
Adott 23 szerző, 23 kerület, egy főváros és 150 év. A Budapest Nagyregény a főváros regénye lesz. A Margó harmadik napján a projekt három résztvevője beszélgetett nehézségekről, emlékekről, kövekről és a különleges társasjátékról, amely szeretett városunk történetét megírja.
Tovább olvasokA pályázatokat várhatóan március 31-ig bírálják el, azokat szakmai zsűri értékeli. Pályázni május 1. és szeptember 10. között Budapesten megvalósuló produkciókra lehet, az elnyerhető maximális összeg projektenként nettó 2 millió forint.