Bódis Kriszta író, pszichológus, dokumentumfilmes, a Van Helyed Alapítvány és alkotásközpontú modellprogram létrehozója. Mintegy száz dokumentumriportot készített a Magyar Televíziónak, majd az ózdi Hétes-telepen szervezett alkotótábort, ebből nőtt ki az a komplex teleprehabilitációs munka, ami 2011-től az alapítvány keretein belül működik. Írt regényt prostituáltról, roma fiúról, most pedig az Istenhegy-trilógiával újra felteszi a térképre a két világháború közti Magyarország egyik legizgalmasabb nőjét: Tüdős Klárát.
Nem tényirodalmi műben, hanem regénytrilógiában tervezi feldolgozni Tüdős Klára életét Bódis Kriszta. Az első rész nyár elején jelent meg, és a Kisasszonyképző című kötet kimondottan a korai évekre, azon belül is arra az időszakra koncentrál, amely a fiatal Tüdős eszmélése, önállósodása, a későbbi pálya megalapozása szempontjából meghatározónak tekinthető.
A podcastben beszélgettünk a turbulens kilencvenes évekről, a kacskaringós életútról, ami végül az alapítványi munkához vezetett, és ahhoz, hogy valódi esélyeket kapjanak a társadalom peremére szorult emberek a tanulásra. És persze szó esett arról is, hogy mit adhatnak nekünk az olyan beskatulyázhatatlan példaképek, mint Tüdős Klára.
A Delonghival közös sorozatunkban olyan nőkkel beszélgetünk, akik úttörők, illetve példaképek lettek a saját szakmájukban. Az új adást Spotifyon is eléred a Könyves Magazin csatornáján.