Indoklásuk szerint Kemény István nemzedékének egyik legfontosabb, legnagyobb hatású költője. (Kemény István nemrég lett 60 éves, a Petőfi Irodalmi Múzeumban tartott születésnapi ünnepségen a köszöntők mellett bemutatták az Állástalan táncos című portrékönyvét, amibe itt beleolvashatsz, itt pedig a Könyves Magazin szerkesztői írtak egy-egy verséről. Turi Tímea, a Magvető Kiadó főszerkesztőjének köszöntőjét itt találod. Kemény István november elején Szépíró-díjat kapott, Wirth Imre laudációját itt olvashatod.)
Az Erdélyben élő Király László költőként és prózaíróként is egyik legnépszerűbb, úttörő és példaadó alakja az elmúlt évtizedek határon túli magyar irodalmának. Márton László prózaírói, drámaírói és műfordítói életműve pontos, filozófiai irányultságú írásaival a mai magyar irodalom legjelentősebb és legolvasottabb teljesítményei közé tartozik. Az újvidéki Végel László az emberi lét alapkérdéseit és a kisebbségi létet elemző műveivel vált az elmúlt fél évszázad irodalmának meghatározó alkotójává.
Ezentúl a legjelentősebb klasszikus magyar szépirodalmi alkotások is ingyenesen hozzáférhetővé válnak a Petőfi Irodalmi Múzeum (PIM) digitális könyvtárában, írta az MTI.
A Petőfi Irodalmi Múzeum (PIM) által működtetett Akadémia a tagok életművét digitalizálja, és ingyenesen közzéteszi az interneten. A DIA mint digitális könyvtár indulása óta a kortárs irodalom népszerűsítésének fontos fóruma, szakmai körökben, az irodalomoktatásban és az olvasók körében is népszerű szolgáltatás.