Hírek hírlevél

Iratkozz fel a Könyves Magazin hírlevelére!

vl

Kedves Olvasó!

2020. márciusában nemcsak a világ változott meg, hanem a Könyves Magazin is, hiszen itt, saját webkikötőnkben horgonyoztunk le. A megújulás nemcsak a programozásban és a külalakban érhető tetten, hanem a tartalomgyártásban is: elindítottuk podcastsozatunkat a Kötelező olvasmánykról, a gyerekirodalomról szóló Mesék Minden Mennyiségbent, illetve Az elsőt, amiben az írókat kérdezzük első megjelent könyveikről.  A szerkesztőségi podcastunk is felpörgött, érdemes feliratkozni a Spotify-csatornánkra. Elsősorban abban igyekszünk segíteni az olvasót, hogy eligazodjon a magyar és külföldi friss megjelenések között, de rendszeresen készítünk a legfontosabb külföldi és magyar szerzőkkel interjúkat, portré- és háttércikkeket, kritikákat, írunk a friss filmes és színházi adaptációkról és nonfictionökről és minden héten megsúgjuk, szerintünk mi A hét könyve

A kiemelt hónapokban dolgozzuk fel az összetettebb témákat: a Balaton és irodalom viszonyát, a Hálózatok hetét a Ludwig Múzeumban, megkerestük az Évtized könyveit és a kezdetek óta médiatámogatóként veszünk részt a Margó Irodalmi Fesztiválon. 

Ha szereted olvasni a Könyves Magazint, akkor iratkozz fel a hírlevelünkre, és hetente egyszer összeszedjük neked személyes ajánlóinkat a szerintünk legérdekesebb, legfontosabb anyagokból kézzel válogatva, hogy hetilapszerűen olvashasd. Nem fogunk spammelni, ezt megígérjük, viszont lesz egy csomó extra tartalom.

Feliratkozás

/

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket.