A kötetbemutatón a kötet szerzői közül Kemény Zsófia, Kustos Júlia, Pion István, Simon Márton olvasott fel szövegeket és mesélt a versek születéséről és önmagáról. (A bemutatón a szövegeket eredetileg Tink (Slow Village, Mulató Aztékok) zenéi színesítették volna, ez viszont végül az időjárás miatt nem tudott megvalósulni).
Pion István elmondta, hogy a Vates egy márka, ami összefonódott az irodalommal és a művészetekkel (Instagramon érdemes felkeresni): idézetek, grafikák jelennek meg rajta, amit aztán meg lehet rendelni ruhadarabokra nyomtatva.
A kötet szervezője a szelfdiszkrepancia-elmélet, ami arról szól, hogy mindannyiunknak van egy olyan énképe, ami kvázi valóságos, tehát hogy mivel rendelkezünk saját magunk és mások szerint valójában. Emellett van egy ideális énképünk azokkal a tulajdonságokkal, amikkel szeretnénk rendelkezni vagy mások szeretnék, ha meglenne bennünk (remények, törekvések, vágyak). Illetve van az elvárt énképünk azokkal a tulajdonságokkal, amikkel szerintünk vagy mások szerint rendelkeznünk kellene (feladatok, kötelességek elvégzéséhez szükségesek). Erre a három énképre három ciklus épül a kötetben, ezekre felfűzve szólaltak meg a versek és ezek kapcsán beszélgettek a szerzők a bemutatón.