A győri születésű, magát magyar, zsidó, agender transzneműként meghatározó Takács Bogi spekulatív irodalomban mozog, a blogját itt, a Patreonját itt, a könyvét The Trans Space Octopus Congregation címen itt találjátok. Magyarul Az év magyar science fiction és fantasy novellái 2018 és 2019 kötetekben találtok tőle szöveget. Ez utóbbiról röviden írtunk is annak idején:
"A válogatás mintegy kuriózumként tartalmazza Takács Bogi novelláját is, a kötet egyik szerkesztőjének, Kleinheincz Csillának a fordításában. Takács Amerikában élő, angolul író, transznemű, sci-fi szerző, akit szerkesztőként eddig is több díjra jelöltek, idén pedig újságírói és kritikusi munkájáért, első magyarként, a sci-fi Oscar-díjának tartott Hugo-díj jelöltjei közé is bekerült. Elbeszélésében egy nemtelen, alakváltó szellem száll harcba az erdejébe betolakodó idegenekkel."
Takács Bogi az Azonnali-hu-nak adott interjújában nagyon nehéznek nevezte a kisebbségi szerzők helyzetét, az teljes interjút itt lehet elolvasni, mi két dolgot emelünk ki:
"Még Magyarországon éltem, amikor az első komolyabb angol nyelvű publikációim megjelentek, szóval ez konkrétan nem volt akadály. Vicces volt számlázni – nem tudom, most mi a helyzet, de az adóhivatal anno közölte velem, hogy magyarul kell számlát adni külföldre is. Amerikában egy középnyugati kisvárosban élek, Győrnél kicsit kisebb egyetemi városban. Korábban pedig egy másik középnyugati kisvárosban éltem, ami szintén hasonló jellegű volt, volt, hogy a traktor mögé ragadtunk be reggel a forgalomban. Eddig összesen kétszer tudtam elmenni conra. Szóval továbbra is leginkább online veszek részt a scifi-életben.""szerintem kisebbségi szerzők írjanak akármiről, amiről csak szeretnének. Ha arról akarnak írni, hogy milyen az ő konkrét kisebbségükhöz tartozni, az tök jó. Ha intelligens polipokról akarnak írni, az is tök jó. Ezt magamra is vonatkoztatom, tehát arról írok, amiről jól esik. Van ilyen is, olyan is."
Az ahány ház, annyi díj világában érdemes megjegyezni azok számára, akik nincsenek ezzel képben, hogy ez a díj iszonyú menő, meghatározza a fantasztikus irodalom műfaját, illetve a könyvpiacot is, mert innen biztosabban válogatnak a kiadók is. Idén a magyar piacon is ismert szerzők közül N. K. Jemisin, Neil Gaiman és R. F. Kuang is.