A Vác online értesülései szerint a könyvtár használói tettek feljelentést a Kormányhivatalnál és, amikor a polgármester erről értesült, személyesen ment át a könyvtárba, hogy leszedesse a polcról a Meseország mindenkié című mesekönyvet.
A polgármester szerint mivel a könyvtár az iskola közelében van, ezért törvény tiltja, hogy „az ilyen típusú, LMBTQ-, szerinte is káros tartalmú könyvek szabadpolcon lehessenek.” A 444-es cikk ugyanakkor felhívja a figyelmet arra, hogy azt nem tudni, milyen törvényre gondolt a polgármester, mert olyan törvény nincs Magyarországon, hogy egy könyvtárban nem lehet kirakni egy könyvet, ha az iskola közelében van.
A könyvet a könyvtár gyerekrészlegén tartották a „Nem tudod, hogyan mondd el? Segítünk!” polcon, ahol olyan könyvek sorakoztak még, amik gyerekbetegségekkel, halállal, családi tragédiákkal foglalkoztak. A Vác online beszámolója szerint a könyvtáros egyetértett a polgármesterrel, és leszedte a könyvet a polcról.
A Meseország mindenkié című antológia klasszikus mesék átiratait tartalmazza, középpontban valamelyik társadalmilag marginalizált csoport képviselőjével. Így akadnak benne örökbefogadott, roma származású vagy épp mélyszegénységben élő mesehősök, néhány történetben pedig felbukkantak LMBTQ-karakterek is. A könyv akkor került igazán a köztudatba, amikor Dúró Dóra ledarált egy példányt, ami óriási felháborodást váltott ki, a külföldi sajtó is cikkezett róla - a TIME Magazin írását itt szemléztük mi is.
A kötet szerkesztője, Nagy Boldizsár korábban a Könyves Magazinnak azt mondta, hogy Meseország mindig is mindenkié volt, csak erről nem feltétlenül tudott mindenki, Bódis Kriszta pedig a margós bemutatón arról beszélt, hogy a mesekönyv is az önelfogadáshoz és az önismerethez, összességében a békesség felé vezet minket. A kötetről elmondták a véleményüket a pszichológusok is, a meséket pedig színészek olvasták fel. A 2020 szeptemberében megjelent Meseország mindenkié mesekönyv ezidáig több mint 30.000 példányban kelt el, és jövőre 8 európai nyelven jelenik meg.