A külföldi sajtóban is terjed a híre a Meseország mindenkié című könyv körül kialakult botránynak. A Time egy nagy cikkben írta meg, mi történt Magyarországon a napokban. A beszámolót azzal kezdik, hogy az eredetileg 1500 példányban kiadott antológia szeptember 21-én jelent meg, és hogy a kötetben hagyományos meséket gondoltak újra, azzal a céllal, hogy változatosabb, inkluzívabb mesekönyv születhessen. A cikkben Nagy Boldizsár, a kötet szerkesztője is megszólal, aki arról beszél, hogy az volt a céljuk, hogy színesebbé tegyék a hazai gyerekirodalmat. Azt is elmondta, hogy mivel elfogyott a könyv, a második kiadás a jövő héten érkezik, 15000 példánnyal.
Meseország mindig is mindenkié volt, csak erről nem tudott mindenki - Könyves magazin
Egy ultrakonzervatív alapítvány kezdett petíciózni a Labrisz Leszbikus Egyesület által kiadott című mesekönyv ellen, amibe Csehy Zoltán, Tompa Andrea is írt történetet. A hírt felkapta a jobboldali sajtó, írt róla a Magyar Nemzet, a 888.hu és az új felállású Index is.
A cikkben ezután felvázolják a mesekönyv eddigi történetét, írnak arról, hogy a Mi Hazánk egyik képviselője ledarált egy példányt belőle, és hogy homoszexuális propagandának titulálták a kötetet. Azt is megemlítik, hogy a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése felszólalt a könyvrombolás ellen, és azt írták közleményükben, hogy ez nem egyszerű véleménynyilvánítás, hanem közösségvállalás a náci könyvégetők és a kommunista könyvzúzdák örökségével. Idézik Orbán Viktort is, aki október 4-én egy rádióinterjúban arról beszélt a könyv kapcsán, hogy a magyarok türelmesen és toleránsan kezelik a "jelenséget", de van egy vörös vonal, amit nem lehet átlépni. „Hagyják békén a gyerekeinket.” Mint írják, a könyv eltávolításáért petíció is indult, amelyet eddig 85000-en írtak alá.
Boldizsár Ildikó: Meseország valóban mindenkié, mi döntjük el, hogy kit/mit engedünk onnan magunkhoz - Könyves magazin
Napok óta a Meseország mindenkié című mesekönyv tartja lázban az országot, amely ellen szinte rögtön a megjelenése pillanatában petíciót indítottak, és amelyet Dúró Dóra ledarált. Mind a sajtóban, mind a közösségi médiában rengeteg vélemény kering a marginalizált csoportok történeteit bemutató antológiáról, annak ellenére, hogy a könyvet még nagyon kevesen olvasták (interjúnk a kötet szerkesztőjével ITT érhető el).
A cikk kitér arra is, hogy az LMBTQ-közösségek az utóbbi években egyre nagyobb támadásoknak vannak kitéve. A 2012-ben elfogadott Alaptörvény szerint házasság csak férfi és nő között jöhet létre. Egy idén elfogadott törvény pedig a transznemű emberek jogait korlátozza. Azt is megemlítik, hogy az utóbbi két évben az LMBTQ-jogok témája körül egyre durvul a közbeszéd Magyarországon. Kövér László például tavaly egy fórumon a pedofilokhoz hasonlította az örökbefogadó azonos nemű párokat.