Elég lehangoló hírrel jelentkezett az Oxford University Press (OUP): friss kutatásuk szerint a gyerekek a szorongást választották 2021 szavának, írja a LitHub.
Az OUP nyolcezer, 7 és 14 év közötti gyerek véleményére volt kíváncsi 85 iskolából szerte az Egyesült Királyságban. Arra kérték őket, hogy válasszák ki, mik azok a szavak, amikkel az egészségről és a jólétről beszélnének. (Az OUP a jólétet arra válaszul vette bele a kutatásba, hogy szakemberek sora fejezte ki aggodalmát amiatt, hogy milyen hatása lehet a koronavírus-járványnak a gyerekek mentális egészségére.)
A gyerekek 21 százaléka választotta a ‘szorongást’ (anxiety). A befutó kifejezések között találjuk még a ‘kihívást jelentőt’ (challenging), az ‘elszigetelt’ (isolate), a ‘jólétet’ (wellbeing) és a ‘rezilienciát/rugalmas alkalmazkodóképességet’ (resilience).
A OUP a tanárokat is megkérdezte, náluk a ‘reziliencia’ vezetett 31 százalékkal, ezt követte a ‘kihívást jelentő’ és a ‘jólét’. Nyilvánvalóan az, hogy a tanárok hogyan beszéltek a megélt helyzetről, hatással volt a gyerekek szókincsére is, ez magyarázza az átfedéseket. Az OUP részéről viszont megfogalmazták azt is, hogy a kutatásuk eredményei rámutatnak, mennyire elemien fontos szerepe van a tanároknak abban, hogy a gyerekek szókincsét fejlesztve eszközt adnak a diákjaiknak ahhoz, hogy azok artikulálni tudják az érzelmeiket.