Nádasdy szerint a gyerekeket nem a fóliázott könyvek védik, hanem az, hogy megmutatják nekik, milyen kihívásokkal találkozhatnak az életük során, írja a Magyar Hang nyomán a Telex. Szerinte nem a melegek számára fontos az irodalomból és könyvekből megszerezhető tudás, hanem azoknak, akiknek meleg a gyereke.
„A gyerekeket a szülők tájékozatlanságától kellene megvédeni, mert aki nem készül fel ezekre a dolgokra – nemcsak a homoszexualitásra; a lisztérzékenységre, a laktózérzékenységre, az autizmusra –,
az nagyon csúnya hibákat képes elkövetni.”
A nyelvészt az olyan új életre keltett kifejezésekről is kérdezték, mint a vármegye vagy az ispán, Nádasdy pedig a nyelv és a hatalom szoros viszonya miatt Victor Klemperer A harmadik birodalom nyelve című kötetét említette, amiben a szerző bemutatta, hogyan tökéletesítették a nácik a nyelvhasználaton keresztül a tömegmanipulációt. A könyvről mi itt podcastoltunk:
Podcastunkban Ránki Sára bűnügyi nyelvésszel A harmadik birodalom nyelvéről beszélgettünk. Összevetettük a szerző, Victor Klemperer megfigyeléseit napjaink hazai és nemzetközi példáival is - és szó esett arról is, hogyan használható a nyelvészeti tudás a bűnüldözésben.
Tovább olvasokNádasdy szerint ezekkel a kifejezésekkel nem az a probléma, hogy van, akinek nem tetszenek, hanem hogy a népbutítás a céljuk, mert a kormány elhiteti az emberekkel, hogy ezek a dolgok fontosak az országban: „Az az érzésem, hogy az Orbán-kormányzat hallatlan ravaszsággal, kommunikatív ügyeskedéssel rágja bele magát a magyarok lelkébe.”