A héten két ügyben is a Labrisz Leszbikus Egyesületnek adott igazat a bíróság a Meseország mindenkié című könyvvel kapcsolatban, írja a 444.
A rendőrséget jogerősen elmarasztalták, mert nem lépett fel egy homofób rendezvény ellen, ami megfélemlítette a gyerekeket. A Fővárosi Kormányhivatalt pedig új eljárásra kötelezték, mert úgy hozott meg egy jogsértően egy határozatot, hogy nem a mesekönyv egészét értékelte. A perekben az egyesületet a Háttér Társaság és a Magyar Helsinki Bizottság képviselte.
Legutóbb akkor írtunk a mesekönyvről, amikor Orbán Viktorra is hivatkozott a bírói tanács a Labrisz Egyesület ellenében.
Ahogy arról mi is beszámoltunk, a könyv akkor került igazán a köztudatba, amikor Dúró Dóra ledarált egy példányt, ami óriási felháborodást váltott ki, a külföldi sajtó is cikkezett róla - a TIME Magazin írását itt szemléztük mi is.
A kötet szerkesztője, Nagy Boldizsár korábban a Könyves Magazinnak azt mondta, hogy Meseország mindig is mindenkié volt, csak erről nem feltétlenül tudott mindenki, Bódis Kriszta pedig a margós bemutatón arról beszélt, hogy a mesekönyv is az önelfogadáshoz és az önismerethez, összességében a békesség felé vezet minket. A kötetről elmondták a véleményüket a pszichológusok is, a meséket pedig színészek olvasták fel. A 2020 szeptemberében megjelent Meseország mindenkié mesekönyv ezidáig több mint 30.000 példányban kelt el, és 8 európai nyelven jelenik meg, a kötet angol fordítója pedig egyike volt azoknak, akik elnyerték a műfordítók legrangosabb díját. És míg a könyvet a Dunakanyarban levetették egy könyvtár polcáról, Rédai Dorottyát, a mesekönyv projektkordinátorát 2021-ben a világ 100 legbefolyásosabb embere közé sorolta a TIME.