Ezeknél a kutyakönyvtáraknál nincs ma kedvesebb dolog

Ezeknél a kutyakönyvtáraknál nincs ma kedvesebb dolog

Amerikában egyre többen hoznak létre ingyenes „könyvtárat” kutyáknak, ahonnan nem könyvet, hanem botokat lehet kölcsönözni.

ld | 2022. július 15. |

Az amerkikai Literary Hub újságírója fedezte fel nemrég séta közben a Montana állambeli Missoulában (egy olyan környéken, ahol az ott lakók életét hét ingyenes könyvtár, azaz könyvcsere pont aranyozza be), ezt a kedves kezdeményezést: egy jólelkű környékbeli (vélhetően egy gyerek),

létrehozott egy kicsi, ingyenes könyvtárat kutyáknak, ahonnan nem könyvet, hanem botokat lehet kölcsönözni a játékhoz. 

Miután az erről készült képet közzétette, kiderült, hogy nem ez az egyetlen ingyenes „kutyakönyvtár”. Lucy Carson irodalmi ügynök tegnap tweetelt egy botos és egy teniszlabdás verzióról másikról és mások is jelentkeztek kutyakönyvtárak képeivel Vancouverből és Chicagóból.

Az egyik válaszadó felhívta a figyelmet arra, hogy a botok rágása balesetekhez vezethet, így azt javasolják, hogyha a környékünkön saját kutyakönyvtárat szeretnénk készíteni, inkább a teniszlabdás verziót válasszuk. Esetleg néhány strapabíró, kutyafüles klasszikus irodalmi művet. Rosszcsontnak, aki a magyarul is forgalmazott, Rosszcsont kalandjai (Wishbone) című amerikai tv-sorozat kutyafőszereplője volt, egyszer már bevált:

-

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

A gyöngyösi könyvtárosok rappelve ajánlják Cervantest és Ferrantét

Január elején az orosz irodalomról szóló videójukkal keltett feltűnést a Könyvtári Hírmondó, most pedig itt a folytatás az olasz és a spanyol irodalomról.

...

Egy menhelyi kutya meg tudja változtatni az életedet

Beregi Tamás új könyve, az Egyszer egy kutya egy kutya-gazdi kapcsolat bemutatásán keresztül járja körbe az élet nagy kérdéseit, és közben mesél a városról, az országról és a fel(nem)növésről. Olvass bele!

...

A kutya és az ember kapcsolata egyszerre különleges és ősi

Van valami igazi, valami ősi, bölcs és gyönyörű az állat és az ember kapcsolatában - állítja Tor Age Bringsvaerd Vau című könyvében, amely a kutyát övező mítoszokra, mesékre és különös hagyományokra koncentrál - mutatunk egy részt belőle!

Hírek
...

Ebből a 7 könyvből kerül ki az Esterházy Irodalmi Díj idei győztese

...

A Nobel-díjas Han Kang regényét viszik színre a Radnótiban

...

Rebecca Yarros szakít a sárkányokkal új regényében

...

„Nemcsak aktuális, hanem időtálló is” – Szöllősi Mátyás regényét méltatja egy szlovák lap

...

Krasznahorkai László kapta az Artisjus Irodalmi Nagydíjat

...

A szentesi Kultfeszten Tandori Dezső lemezeibe is belehallgathatsz

Olvass!
...

„Erről nem beszélünk, Anya, mert erről nem lehet beszélni, hogy én mégiscsak meghaltam benned” – részlet Fekete Ádám könyvéből

Hogyan függ össze a trauma, „csetamás” és a közép-európai férfi képe? Olvass bele Fekete Ádám első regényébe!

...

50 körül eljön a pillanat, hogy választanod kell a kék és a piros bogyó között – Egy influenszer története, olvass bele!

Húszezer követővel már nem olyan egyszerű az élet 50 felett.

...

Felhőkarcolók, antikváriumok és egy meghibásodott képzeletbeli barát New Yorkban – Olvass bele Köves Gábor regényébe!

A New York-i antikváriumoknak még a legfegyelmezettebb turista sem tud ellenállni.

KERÜLJ KÉPBE ÉS OLVASS!
...

Mi lesz, ha kevered Tolkient a magyar népmesékkel?

...

Ausztrál őslakos gyerekekkel foglalkozó szervezet nyerte a gyerekirodalmi Nobelt

...

Burgenlandi gyerekkönyvíró és kanadai illusztrátor kapja idén az Andersen-díjat

...

Ronja, a rabló vadóc lánya eredetileg Astrid Lindgren tollán kelt életre

...

A First Lady a Fehér Ház macskájáról ír gyerekkönyvet

...

Orczy Mimi ezúttal Párizsban nyomoz egy eltűnt műkincs után – Olvass bele!

Természetesen olvasok
...

A barátságaid is lehetnek mélyebbek és bensőségesebbek – olvasd el, hogyan

...

A zöld tea szuperegészséges, de nem csodaszer – 5 könyv a teázásról

...

A gyereknevelésnek nem szükségszerű velejárója a kiabálás – így előzd meg

...

Az AI-nak már most gazdagabb a szókincse a magasan képzett emberekénél

...

Ez a könyv bebizonyítja, hogy a szívből jövő nevetéstől leszünk igazán boldogok

...

Vajon megváltoztatja-e az embert, ha napi kapcsolatban van a halállal?

...

3 könyv szülőknek, amit érdemes előjegyezni szeptemberben

...

Most éppen naponta ennyi lépést kell tenned a tudósok szerint az egészségedért + 3 könyv

...

A fantáziád segít a legtöbbet az ökológiai válság ellen - Olvass bele a Világelejébe!

...

Harag Anita: Én mindig novellákat akartam írni // Alkotótárs podcast II.

...

Társadalmi tabu még, ha valaki szingli? És mennyire botrányos az Onlyfans? Kibeszélő!

...

Biró Zsombor Aurél: Jól színlelem az érzelmi nyitottságot // Alkotótárs podcast I.