Barack Obama önéletrajzát, az Egy ígéret földjét 890 ezer példányban vették meg az első nap az Amerikai Egyesült Államokban és Kanadában, írja a Guardian. Ami azért különösen durva, mert ez egy drága, 45 dollárba kerülő, 764 oldalas kemény táblás könyv. Ráadásul csak a memoár első része. Printben, Kindle-on és hangoskönyvként is vezet.
A könyvet kiadó Penguin Random House szerint ez minden idők legnagyobb eladási sikere, amivel a második helyre csúszott Michelle Obama Így lettem című könyve (itt írtunk róla). A volt First Lady könyvéből Észak-Amerikában 725 ezret adtak el a megjelenés napján, a 2018-as megjelenése óta 10 millió példánynál jár.
Michelle Obama inkább otthon akarta látni a férjét, mint a Fehér Házban - Könyves magazin
Nem szokványos first lady, és nem csupán afroamerikai származása miatt. Chicago szegénynegyedéből jutott be a Harvard jogi karára, nyolc év Fehér Ház-beli élet pedig a világ egyik legbefolyásosabb személyiségévé és bestsellerszerzővé tette. Vállalja, hogy nem tökéletes, drukkolt, nehogy férjét elnökké válasszák és nem színezi, milyen nehéz a világ leghatalmasabb emberével élni.
Az amerikai elnökök, miután kiköltöznek a Fehér Házból, megírják életrajzukat, ez egy hagyományos bevételi forrásuk. Bill Clinton memoárját 400 ezer, George W. Bushét 220 ezer példányban vették meg az első nap, amelyek a szakértők szerint 3,5-4 millió eladott példánynál álltak meg. Egyébként ehhez képest igazán durva, hogy JK Rowling Harry Potter-sorozatának utolsó részét az első nap 8 millió példányban adták el.
Az Egy ígéret földje december elején jelenik meg magyarul a HVG Könyvek kiadásában. A memoárról tegnap azt írtuk, hogy Obama személyes vallomása az elnökségről és az útról, amely odáig vezetett. Megdöbbentően mély részletekbe enged betekintést politikai tanulmányaival és elnöksége első ciklusának jelentős pillanataival kapcsolatban is. Obama az elnökségére visszagondolva őszintén írja le az elnöki hatalomban rejlő lehetőségeket és annak korlátait, valamint betekintést enged az Egyesült Államok partizán politikájának és nemzetközi diplomáciájának dinamikájába is. De nyíltan vall arról is, milyen volt feketeként elindulni az amerikai elnökválasztáson, viselni a „remény és változás" üzenetein fellelkesült nemzedék elvárásainak súlyát, és megfelelni az erkölcsi kihívásoknak.
Az Obama-könyvhöz készült egy fiktív soundtrack, egy playlist is, amin Beyoncé, Bob Dylan, Jay-Z, Eminem vagy Aretha Franklin dalait lehet meghallgatni.