Iráni és dán költőt lát vendégül a Macskabölcső

Iráni és dán költőt lát vendégül a Macskabölcső

A Versopolis és a Szépírók Társasága együttműködésének köszönhetően szeptember végén hat új verseskötet jelenik meg magyarul. A kiadványokat a Macskabölcső című képzőművészeti-irodalmi rendezvényen mutatják be, ahova két költő, Fatemeh Ekhtesari és Claus Høxbroe személyesen is ellátogat.

vn | 2024. szeptember 13. |

A Versopolis nemzetközi költészeti platformmal zajló, immár több éves együttműködés eredményeként összesen hat verseskötet jelenik meg olasz, szerb, szlovák, dán és iráni-norvég költőktől a Szépírók Társasága kiadásában szeptember végén.

A kötetek szerzői: Valentina Colonna (Kerber Balázs, Szokács Kinga és Závada Péter fordításában), Fatemeh Ekhtesari (Veress Kata fordításában) Gaia Ginevra Giorgi (Szokács Kinga fordításában), Ana Marija Grbić (Bozsik Péter fordításában), Michal Habaj (Merva Attila fordításában), Claus Høxbroe (Veress Kata fordításában). A köteteket Varga Gábor Farkas tervezte.

A kötetek ingyenesen hozzáférhetők lesznek a Macskabölcső című költészeti és képzőművészeti Szépírók-rendezvényen

szeptember 25-én, szerdán este 18 órától a Nyitott Műhelyben.

Mi az a Versopolis?

A Versopolis 2014-ben jött létre európai költészeti platformként, és korszerű, nemzetközi bemutatkozási lehetőséget teremt feltörekvő európai költők számára.

A Versopolis különböző európai nyelvekre fordít verseket, és a legváltozatosabb formátumokban, például e-könyvek, nyomtatott füzetek, online cikkek és költészeti adatbázis formájában teszi őket elérhetővé a nagyközönség számára.

Emellett támogatja a költői mobilitást azáltal, hogy számos vendégszereplést biztosít különböző európai irodalmi fesztiválokon.

2022 végéig 47 országból 381 európai költőnek kínált lehetőséget a platform, akik 42 nyelven írnak.

Magyar szerzők angolul

Amellett, hogy a Szépírók Társasága rendezvényein külföldi szerzőket látnak vendégül, a platform nemzetközi bemutatkozási lehetőséget biztosít magyar költők számára is. A programban való részvétel során a kiválasztott költőktől egy rövid kötetnyi verset angolra fordítanak, ezek megjelennek online, ezután pedig a szerzők nemzetközi fesztiválszereplésekre számíthatnak.

A programban 2020 óta Áfra János, Babiczky Tibor, Borda Réka, Celler Kiss Tamás, Kustos Júlia, Seres Lili Hanna, Simon Márton, Turi Tímea és Závada Péter vettek rész. A műveiket Mark Baczoni, Owen Good, Austin Wagner és Peter Sherwood fordították angolra.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

5 verseskötet, amit kár lenne kihagyni a közelgő Könyvhéten

Jön a 95. Ünnepi Könyvhét, ennek apropóján most a legizgalmasabb lírakötetek közül válogattunk.

...

Norvég versek érzelmi megrázkódtatás esetére – Olvass bele!

Tone Hødnebø Norvégia egyik legjelentősebb kortárs költője. A Jótállás az igazságért versei örvényként vonzzák magukhoz az olvasót, és mutatják meg a szabadulás lehetőségét egy érzelmi megrázkódtatás idején. Olvass bele!

...

„Az igazi zene a tánc” – ezeket a versköteteket várjuk 2024 első felében

A világirodalmi megjelenéseket, a gyerek- és ifjúsági köteteket, illetve a hazai prózatermést szemléző összeállításaink után ezúttal a 2024 első felében várható legfontosabb verseskönyveket mutatjuk meg.

Kiemeltek
...

Miért gondolja bárki, hogy gyereknek lenni jó?

A gyerekkorról nemcsak nosztalgikusan, hanem őszintén is lehet beszélni. Lana Bastašić Tejfogak című novelláskötete a hét könyve. 

...

„A halál nem fájhat ennyire” – Totth Benedek írása egy még el nem készült regényből

Olvasd el a részletet, ami a Könyves magazin nyomtatott különszámában jelent meg először.

...

Petőfi és Szendrey Júlia szerelme: miért választja egy finom úri kisasszony a szegény költőt?

Bizonyára sokan azt gondolják, hogy már mindent megírtak Petőfi Sándorról és Szendrey Júliáról, pedig Gyimesi Emese kötete teljesen más fényben mutatja meg ezt a kapcsolatot.

...

A feminista író, akit a fasiszták el akartak törölni, Elena Ferrante pedig újra felfedezte

Alba de Céspedes a 20. századi olasz irodalom egyik kiemelkedő alakja: küzdött a fasizmus ellen, baloldali és feminista nézeteit írásaiban sem titkolta. Börtönbe zárták, bestseller könyvét betiltották, ma pedig talán népszerűbb, mint valaha – ez pedig részben Elena Ferrante érdeme.

Szerzőink

...
Szabolcsi Alexander

A 18. századi „olvasási járvány”, ami öngyilkosságokhoz vezetett

...
bs

A spiritualitás fogja megoldani az ökológiai válságot? – Zöld könyv podcast Litkai Gergellyel

...
Borbély Zsuzsa

Egy Jókai-regényben független nő nem lehet boldog

Listák&könyvek
...

10 tuti tipp, hogy visszatalálj a rendszeres olvasáshoz

...

30 letehetetlen könyv a Margó-díj egy évtizedes történetéből

...

10 lebilincselő könyv, ami a szerelem körül forog