Hétvégén mutatták be a TV2-n a Bán János azonos című regénysorozata alapján készült Hunyadi című életrajzi-történelmi sorozatot. A minden idők legdrágább magyar filmszériája 15 milliárd forint állami támogatással készült.
A többek által a „magyar Trónok harcának” nevezett produkció bővelkedik a lovas, harcos jelenetekben, de erotikából és meztelenségből sincs hiány.
Ezért március 15-én délután az első három rész szexmentes változatát is levetíti a csatorna, hogy korosztálytól függetlenül mindenki élvezhesse a sorozatot.
A címszerepet Kádár L. Gellért játssza, Rujder Vivien Hunyadi feleségét, Szilágyi Erzsébetet alakítja, és a főbb szerepekben feltűnik még egyebek mellett Törőcsik Franciska, Fekete Ernő és Mátray László is.
Rujder Vivien tévében, filmben, színházban
Rujder Viviennek nem ez az első tévés szereplése, első nagyobb szerepét 2017-ben kapta a Tóth János szitkom sorozatban. De játszott az RTL saját fejlesztésű vígjáték-sorozatában, az Apatigrisben is, feltűnt az Aranyéletben, legutóbb pedig a Véletlenül írtam egy könyvet című adaptációval (olvass bele a holland gyerekkönyvbe itt) lopta be magát a közönség szívébe.
De emellett a 31 éves színésznő a Katona József Színház társulatának tagja, mutatjuk, milyen – természetesen könyves kötődésű – előadásokban láthatod őt.
Térey Jánostól Boris Vianig
Már ötödik éve játsszák a Térey János Káli holtak című regényéből készült azonos című előadást Dömötör András rendezésében. A regény alapján Dömötör és Bíró Bence írta a szöveget. A 2018-ban megjelent könyv Térey első prózaregénye volt. Az Aegon-díjas költő, drámaíró, író és műfordító 2019. június 3-én hunyt el.
„Térey teremtőereje maximumát hozza, már a zombisorozat ötlete is jól működik, hiszen a kereskedelmileg is jól működtethető ötletet valójában arra használja, hogy elmesélje a Káli-medence elfoglalását és átalakítását, így a pestiek semmiben sem jobbak a zombiknál. A Füst Milán Színház Csáky főszereplésével mutatja be A trianoni Hamletet, ami Shakespeare-re ráolvassa a trianoni traumát, Schiller drámájából black metal Haramiákat csinál.
Egy szatírában ezek iszonyú jól működnek, de valójában ügyesen figurázza ki a honi színházi gondolkodást is ezek mentén”
– írtuk róla korábban kritikánkban.
2023 decemberében mutatták be a Katonában Fehér Balázs Benő Pekingi ősz című előadását, ami az abszurd irodalom ismert figurájának, Boris Vian ismert regénye alapján készült.
Tavaly december óta van műsoron a Hajnóczy Péter legismertebb műve, A halál kilovagolt Perzsiából című kisregénye alapján készült előadás Bagossy Júlia rendezésében.
És egy kakukktojás a végére: Ruder Vivient a Megrág, kiköp című, kétszemélyes előadásban is láthatjuk. Az előadás a színésznő és Béres Bence improvizációi alapján készült, de az a Biró Zsombor Aurél írta, akinek a Margó-díjra jelölt könyve, a Visszatérő álmom, hogy apám vállán ébredek című debütregénye (kritika itt) az év könyvei listánkra is felkerült tavaly.