Járd be Henry James otthonát szobáról szobára!

Járd be Henry James otthonát szobáról szobára!

Az úgynevezett Lamb House egy György korabeli gyönyörű ház Sussexben, amely több írónak is otthont adott, köztük Henry Jamesnek, aki 1897 és 1914 között élt ott. A Memoryseekers izgalmas videója révén most mi is bejárhatjuk virtuálisan az épületet, amelyben nemcsak az író élettereit, de számos személyes tárgyát is megnézhetjük.

Kép: Wikipédia

fk | 2022. augusztus 05. |

A Lamb House 1722-ben épült, a nevét pedig építője, James Lamb után kapta, aki egy vagyonos helyi politikus volt. A ház több írónak is otthon adott aztán az évek során, köztük az amerikai Henry Jamesnek és a brit E. F. Bensonnak is.

Bár Henry James Amerikában született 1843-ban, amikor egyéves volt, a családjával Európába utaztak, fiatal korában pedig mindvégig meghatározó volt, hogy sokat költözködtek. A Lamb House tehát nem a szülőháza volt, sőt, ez egy kései otthon inkább, az író életének utolsó szakaszát töltötte itt. A ház 1897-ben kiadóvá vált, és mivel Henry James korábban is csodálója volt az épületnek, kapva az alkalmon kivette azt, hogy ott élhessen és írhasson. Mivel nagyon megtetszett neki, két évvel később meg is vásárolta. Számos sikeres művet írt meg a Lamb House falai közt (A galamb szárnyai, Az aranyserleg), bár a londoni nyüzsgés hiányzott neki.

A videón láthatjuk, hogy az előszoba falán jelenleg Henry James irodalmi életből ismert barátainak portréit helyezték el, akik gyakran látogatták meg őt az otthonában. Köztük van például Rudyard Kipling, Hugh Warpole és Jonathan Sturges is. De megnézhetjük azt is, milyen volt a szalon, ahol az író egykor teázott, de beleshetünk a telefonszobába, és vethetünk egy pillantást sétapálcáira és kalapjaira is, és persze minden szobában van egy-egy könyvespolc is, rajta az író könyveivel. A videóból kiderül az is, hogy a házat 1940-ben bombatalálat érte, így az egyik része, a Garden Room sajnos odalett. Bejárhatjuk viszont azt a szobát, ahol Henry James a téli hónapokban írt. Általában 10 órakor kezdett bele a munkába, és a szövegeit diktálta a titkárnőjének, aki írógéppel jegyezte le azokat.

Ha érdekelnek ehhez hasonló videók, nézd meg Jane Austen, Rudyard Kipling és Charles Dickens otthonát is. 

Hírlevél feliratkozás

Olvass minket e-mailben is!

  • Személyes ajánló a legérdekesebb tartalmainkról!
  • Extra tartalom csak feliratkozóknak!
  • Így biztosan nem maradsz le a legfrissebb könyves hírekről!
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...
Hírek

Járd be Rudyard Kipling otthonát szobáról szobára!

Egy izgalmas videó segítségével most beleshetünk Kipling életének egy izgalmas szakaszába: az író és családja angliai házát és birtokát járhatjuk be virtuálisan, amely gyönyörűen fennmaradt eredeti állapotában.

...
Hírek

Járd végig Charles Dickens otthonát szobáról szobára!

Charles Dickens lenyűgöző londoni otthonában, a Doughty Street 48.-ban írta meg több fontos művét. Egy szuper videó révén most mi is „körbejárhatjuk” a házat, amely ma múzeumként működik, és ahol az író számos személyes tárgya látható.

...
Hírek

Járd végig Jane Austen otthonát szobáról szobára!

Egy izgalmas videóból most közelebbről is megismerhetjük azt a házat, amelyben Jane Austen élete második felét töltötte. A chawtoni épület, amely jelenleg múzeumként üzemel, több regény születésének helyszíne volt. 

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Daniel Kehlmann szerint itt az idő, hogy megijedjünk az AI-tól

Az író a Guardiannek írt véleménycikkben hívta fel a figyelmet az AI szélsebes fejlődésének következményeire.

...
Zöld

Sokkal jobban hatnak a konteók, ha a közösség hiedelmeihez illeszkednek – Olvass bele az Emberarcú tudományba!

A különböző tudományterületek képviselőinek tanulmányaiból szerkesztett kötetben az alternatív világértelmezések, áltudományos elméletek és tudománytagadó tanok sorát járják körül. Olvass bele!

...
Zöld

3 ok, amiért a home office pszichésen megterhelő + 3 könyv segítségül

Ugyan a home office nagyobb szabadságot és autonómiát biztosíthat, olyan hátulütői vannak, amikre elsőre nem feltétlenül gondolnánk. 

Olvass!
...
Beleolvasó

A narcisztikus szülők fogságából segít kiszabadulni ez a könyv – Olvass bele!

A hatalom kisajátítása vagy az elnyomás nemcsak az autoriter politikai rendszernek, hanem egy narcisztikus családnak is lehetnek ismérvei. Dr. Karyl McBride könyve azzal foglalkozik, miként szabadulhatunk ebből a közegből. Olvass bele!

...
Beleolvasó

Ellenséges testvérek, orosz-svéd háború és nyomasztó családi titkok – Olvass bele Asko Sahlberg regényébe! [MARGÓ KÖNYVEK]

A finn Asko Sahlberg Ők című regényével folytatódik a Margó Könyvek sorozat. Most elolvashatsz egy részletet a háború, a bosszú és az árulás motívumain alapuló kötetből. 

...
Beleolvasó

A gyógyszeripar politikai kapcsolatai után nyomoz Sissel-Jo Gazan detektívje – Olvass bele az új dán krimibe!

Soren Marhauge ezúttal a Big Pharma nyomába ered. Olvass bele a krimibe!

Évente több száz új gyerekkönyv jelenik meg a piacon, ekkora választékban pedig még egy rutinos szülő is könnyen elveszítheti olykor a fonalat. Keresd a Bookline Kids apró pecsétjével ellátott cikkeket, és ismerd meg a legszerethetőbb új gyerekkönyveket!

Nógrádi Gábor ifjúsági regényében Jézus képzeletbeli kamaszkora tárul fel

...

Kiss Ottó új gyerekkönyvében egy ovis macibarátságé a főszerep

...

Marék Veronika karácsonyi története valódi mestermese

...

A gyerekek a legfontosabbak a világon! – Maria Montessori tudása ma is érvényes

...
Kiemeltek
...
Kritika

Sherlock Holmes, a holokauszt és egy papagáj is befért Michael Chabon nyári krimijébe

A karcsú krimi a humor és melankolikus nosztalgia elegye a legagyafúrtabb elméket is próbára tévő kódokról és a múló időről. A végső megoldás a hét könyve.

...
Nagy

Hogyan képzelték el a sárkányokat a különböző mítoszok?

Istenség vagy démon, a víz őrzője vagy lángoló szörnyeteg – a sárkány visszatérő motívum szerte a világon, feladatköre és temperamentuma azonban kultúráról kultúrára változik.

...
Nagy

Alessandro Baricco Budapesten: Az élet egyik célja, hogy elengedjük a félelmeinket

Először járt Budapesten az ünnepelt olasz író, Alessandro Baricco. A beszélgetésen sok minden szóba került a zenétől a mesterséges intelligencián és Nemecsek Ernőn át odáig, hogy régebben jobb volt-e gyereknek lenni, mint ma.