George R. R. Martin elárulta, melyik Trónok-harca jelenetet szereti a legkevésbé

Van egy jelenet a Trónok harca-sorozatban, amelyet George R. R. Martin a legkevésbé szeret, de nem az, amire a legtöbben gondolnának.

Könyves Magazin | 2020. szeptember 30. |

Egy új könyvben, amelynek címe Fire Cannot Kill the Dragon, George R. R. Martin több szempontból is reflektál az HBO Trónok-harca sorozatára. Az író az adaptációnak számos elemét dicséri (például Ned Stark halálát vagy A Vörös Nászt), ugyanakkor időnként kritikát is megfogalmaz a feldolgozással szemben.

Kiderül például, hogy a legkevésbé az első évad egyik jelenetét szereti. A készítőknek ugyanis akkor még voltak anyagi gondjai, a 2011-es büdzsé hatalmas volt (körülbelül hatmillió dollár epizódonként), de még ez sem volt elég ahhoz, hogy a fantasztikus világ minden látványelemét jól meg lehessen valósítani.

George R. R. Martin csak univerzumokban képes gondolkodni - Könyves magazin

George R. R. Martin, mielőtt elhozta volna Westeros földjére a telet, gyarmatosította a világűrt. Ezer világgal népesítette be a kozmoszt: űrlények, telepaták és kiborgok járják az Élet és a Halál táncát, akárcsak hősei a Trónok harcában. Ebbe a sci-fi univerzumba nyerhetünk most betekintést az Éjvadászok novelláskötettel.

Martin szerint az első évadnak azon a jelenetén látszódik meg a leginkább, hogy kevés pénz volt, amikor Robert király vadászni megy. A könyvben csak arról esik szó, hogy vadászni ment, ahol megtámadta egy vadkan, és amikor visszahozzák, meghal. Vagyis Martin nem írt igazán vadászjelenetet. „De azt tudom, milyen volt egy királyi vadászat. Több száz férfinak kellett volna lennie. Kellett volna legyenek pavilonok. Kellett volna egy vadászmester. Kutyák lettek volna. Kürtöket fújtak volna – így megy egy király vadászni! Nem csak sétált volna az erdőben három barátjával , feltartott lándzsákkal, azt remélve, hogy belefutnak egy vaddisznóba. De azon a ponton nem volt pénz pavilonra, lovakra és kutyákra” – fakad ki Marin a könyvben.

Erről a jelenetről van szó:

Talán a rajongók többsége nem erre a jelenetre tippelt volna, ha ki kellett volna találni, hogy mi nem tetszhetett az írónak a sorozatban. Ugyanakkor valahol érthető, hogy a középkor iránt rajongó szerzőnek pont ez szúrja a szemét. A Trónok harca készítői persze a későbbiekben jóval nagyvonalúbb büdzsével gazdálkodhattak, így ilyesmi a kevésbé fordult elő, bár azért még a második évadban is kellett olykor kompromisszumokat kötni.

James Hibberd Fire Cannot Kill the Dragon című könyve október 6-án jelenik meg a tengerentúlon. A kötet belülről meséli el, hogyan zajlottak a sorozat munkálatai, kezdve az első találkozóktól, egészen az első évad bemutatójáig.

Forrás: Entertainment

Kapcsolódó cikkek
...
Hírek

George R.R. Martin keze alatt sistereg a klaviatúra

George R.R. Martin nem győzi bizonygatni, milyen sokat dolgozik A tűz és jég dala hatodik részén, ezzel együtt próbálja csitítani a kedélyeket és főleg a türelmetlen rajongókat.

...
Hírek

George R. R. Martin a karantén alatt a Winds of Winteren dolgozik

A Trónok harca írója jól van, és állítása szerint mostanában több időt tölt Westerosban, mint a való világban. 

...
Általános cikkek

Amikor a sárkányok uralták Westerost (Részlet George R. R. Martin történelemkönyvéből)

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Túlélés vagy tanulás? John Holt könyve az iskolai kudarcok meglepő okait mutatja be – Olvass bele!

Miért jelent kudarcélményt sok gyerek számára az iskola? Mi az oka, hogy rengeteg gyerek unatkozik, feszeng, retteg az órákon, és alig tanul valamit? Mi történik valójában az osz­tályteremben? Hogy lesz az egyik gyerekből „jó”, a másikból pedig „rossz tanuló”? Olvass bele John Holt könyvébe!

...
Zöld

UFO-invázió nem lesz, de arrogáns azt gondolni, hogy egyedül vagyunk – Podcast Rab Árpád jövőkutatóval

Litkai Gergely a Bookline Zöld új podcastjében Rab Árpád jövőkutatóval beszélget Jane McGonigal Elképzelhető című könyvéről. 

...
Zöld

3 új könyv az egészséges étrendről májusban, ha szakítanál az extrém diétákkal

Kipróbáltál már több diétát is, de belekerültél a jojóhatás ördögi körébe, vagy egyszerűen csak nem hozták a kívánt eredményeket? Olyan könyveket ajánlunk májusra, amik segítenek tudatosan felépíteni az egészséges értrendedet és életmódodat.

Olvass!
...
Beleolvasó

Hogyan zajlott az ügynökök beszervezése a Kádár-korszakban? Olvass bele Takács Tibor könyvébe!

Hogyan működött az állambiztonsági hálózat Rákosi és Kádár alatt? Most elolvashatsz egy részletet az Ügynökök, informátorok, jelentések című könyvből.

...
Beleolvasó

A háromtest-problémában az univerzum hunyorgása több mint baljós – Mutatunk a regényből egy részletet!

Képesek a tudósok megállítani az idegen civilizáció invázióját? Olvass bele A háromtest problémába!

...
Beleolvasó

Charles Bukowski novellái olyanok, mint életünk első koncertje vagy berúgása – Olvass bele!

Charles Bukowski A város legszebb nője című kötete most jelenik meg Magyarországon először. Olvass bele!

A hét könyve
Kritika
Jesmyn Ward rabszolgalányról szóló története a test nyelvén mesél pokoljárásról és felemelkedésről
...
Kritika

Ebben a horrorban a kutya minden, csak nem az ember legjobb barátja

Ken Greenhall klasszikus horrorja egy szociopata kutya ámokfutásáról mesél, mi pedig megkérdőjelezzük az addigi biztonságba vetett hitünket.

Polc

Stephen King 50 éves horrorja egy menstruáló kamaszlány miatt vált klasszikussá

...

A Kovács ikrek fergeteges családregénye sokkal többről szól, mint beszűkült parasztokról

...

Kemény Lili harcai: az önéletírás mint felszámolás és teremtés

...

Ujgur költőnek lenni önmagában politikai tett Kínában, és akkor még nem írtál memoárt

...