Szeptembertől írásképzést indít a Freeszfe. Augusztus 10-ig olyanok jelentkezését várják a kétéves egyetemi képzésre, akik regényírással, költészettel, drámával, forgatókönyvírással vagy riporterkedéssel szeretnének foglalkozni.
A képzés
Amellett, hogy a képzés az inventív nyelvhasználat kibontakoztatásában segíti a leendő hallgatókat, számtalan gyakorlati feladat elé állítja őket. Az oktatás műhelyszemináriumokon fog zajlani, az órákat pedig az osztályfőnökök, meghívott előadók, szépírók, irodalmárok, filmrendezők, lírikusok, oknyomozó újságírók és fordítók tartják.
A féléves témák és főfeladatok a következők:
- szemeszter: A tény – riport vagy életútinterjú
- szemeszter: A kompozíció – filmnovella és forgatókönyv
- szemeszter: A lélek – novellafüzér vagy dráma
- szemeszter: A mondat – hosszú elbeszélés/kisregény vagy absztrakt szövegkompozíció
Az osztályfőnökök
Kemény Lili író, 2018-ban filmrendező szakon végzett Enyedi Ildikó osztályában a Színház- és Filmművészeti Egyetemen. Sipos Balázzsal együtt lefordította David Foster Wallace Végtelen tréfáját. Idén tavasszal jelent meg regénye, a Nem, amiről itt írtunk.
Szőcs Petra filmrendező, Hazai Attila-díjas költő. Kisjátékfilmjei (A kivégzés, Csoszogj úgy) és első nagyjátékfilmje (Déva) többek között Cannes, Velence, Szarajevó és Clermont-Ferrand fesztiváljain szerepeltek.
Szvoren Edina József Attila-díjas író. Eddig hat kötete jelent meg (Pertu, Nincs, és ne is legyen, Az ország legjobb hóhéra, Verseim, Mondatok a csodálkozásról, Kérődző Kronosz).
Németh Gábor József Attila-díjas író, forgatókönyvíró, egyetemi tanár. Korábban volt a Magyar Narancs kulturális rovatvezetője is, illetve több kulturális műsor szerkesztője. A Szépírók Társaságának alapító tagja.
A jelentkezési határidő 2024. augusztus 10., a felvételi első rostájára 10–15 000 leütéses önéletrajzi bemutatkozást várnak a felvételizőktől. A felvételiről, illetve a képzés részleteiről további információt a Freeszfe honlapján találtok.
Nyitókép: Patrick Fore / Unsplash