Szőcs Petra kapta az idei Hazai Attila Irodalmi Díjat

Szőcs Petra kapta az idei Hazai Attila Irodalmi Díjat

ko | 2023. április 27. |

A Hazai Attila Alapítvány szakmai zsűrijének döntése alapján ebben az évben Szőcs Petra veheti át a Hazai Attila Irodalmi Díjat - tette közzé a Litera

A Kortárs Írói Alapítvány Hazai Attila Emlékére 2012 őszén, az író halálának évében jött létre édesanyja, Hazai Éva kezdeményezésére. Az alapítvány célja a hagyaték gondozása mellett a fiatalon elhunyt író emlékének ápolása, továbbá, hogy segítse a hozzá hasonlóan nyitott, újító szellemiségű szerzőket.  A Hazai Attila Irodalmi Díj egy magyar irodalmi díj, melyet a Kortárs Írói Alapítvány Hazai Attila Emlékére alapított 2016-ban, hogy évente elismerésben és támogatásban részesítsen egy-egy pályakezdő vagy középgenerációs írót, aki Hazai Attilához hasonlóan szuverén, újító, kísérletező és kockázatvállaló szerző, jelentős művel hívta már fel magára a figyelmet, és akire szintén jellemző a társművészetek iránti nyitottság, fogékonyság.

Megrendítő gyászverseket és szürreális balladákat olvashatunk Szőcs Petra új kötetében

Babonák és rémálmok keverednek családi emlékekkel és mindennapi megfigyelésekkel Szőcs Petra régóta várt új verseskötetének lapjain. Intimitás és idegenség, honvágy és otthontalanság egyszerre témája a filmrendezőként is ismert Szőcs Petra verseinek. Olvass bele!

Tovább olvasok

Az alapítvány által létrehozott Hazai Attila Irodalmi Díj eredetileg 1 millió, majd 2021 óta 1,2 millió forint pénzjutalommal jár, átadására Hazai Attila születésnapja alkalmából kerül sor. 

A díjátadó ünnepség május 6-án, szombaton 19 órakor lesz a Nyitott Műhelyben. 

A díjat 2023-ban nyolcadik alkalommal adják át, a korábbi díjazottak: 2016 - Bartók Imre, 2017 - Tóth Kinga, 2018 - Orcsik Roland, 2019 - Nemes Z. Márió, 2020 - Kiss Tibor Noé, 2021 - Zilahi Anna, 2022 - Szabó Marcell

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Megrendítő gyászverseket és szürreális balladákat olvashatunk Szőcs Petra új kötetében

Babonák és rémálmok keverednek családi emlékekkel és mindennapi megfigyelésekkel Szőcs Petra régóta várt új verseskötetének lapjain. Intimitás és idegenség, honvágy és otthontalanság egyszerre témája a filmrendezőként is ismert Szőcs Petra verseinek. Olvass bele!

...

Szabó Marcell kapja az idei Hazai Attila Irodalmi Díjat

A díjjal a nyitott, újító szellemiségű szerzőket segítik.

...

Zilahi Anna kapja a 2021-es Hazai Attila Irodalmi Díjat

Zilahi Anna nyerte el idén a Hazai Attila Irodalmi Díjat – írta a Litera. A Hazai Attila Alapítvány tegnap a Margó Irodalmi Fesztiválon jelentette be a győztes nevét. A díjátadás október 20-án lesz a Nyitott Műhelyben.  

KÖNYVHÉT
...

Menekülés Újlipótból Manhattenbe – Köves Gábor és a New York-i viszketés

Megjelent Köves Gábor első regénye, az Apropó, New York – erről is beszélgettünk a Flair podcastben.

...

Test, hatalom és Kolozsvár – így épül fel a Tompa Andrea-univerzum

Valuska László Visy Beatrixszel beszélgetett frissen megjelent Tompa Andrea-monográfiájáról.

...

Függőség, traumák, eszképizmus: Tolvaj Zoltán harminc év szövegdzsungelét formálta regénnyé

Újabb elsőregényes a Flairben: hallgasd meg az epizódot!

...

Identitáskeresés Manhattan és a Lipótváros között – Garaczi László és Nagy Ildikó Noémi közös regényt írtak!

A szerzőpárossal könyvheti podcastünkben, a Flairben beszélgettünk.

...

Húsbányászat az űrben és kapitalizmuskritika: Markovics Botond mesél új sci-fi regényéről!

Jó hírünk van: a Flair még mindig nem ért véget!

...

Lehet-e örökölni a honvágyat? – Purosz Leonidasz mesél görög hátteréről / Flair #18

A Könyvhét utolsó, esős napján Purosz Leonidasz mesél legújabb, Honvágy című kötetéről. Hallgassátok a Flairt!

Hírek
...

Nagy Ervin feljelentést tett Orbán János Dénes ügyében

...

Feszült Netflix-thrillerben nyomoz Robert De Niro – itt van A Suttogó előzetese

...

Már japánul is megjelent a Sátántangó

...

„Édes Péter, éppen tíz éve léptél ki az ajtón” – írók emlékeznek Esterházy Péterre

...

A Színházi Kritikusok Céhe kivizsgálást kér Orbán János Dénes ellen

...

Orbán János Dénes-ügy: a kormány visszaszerzett 1,3 milliárd forintot

Lovasi András: Nem akarok sem fiatalos, sem trendi lenni, az érvényességet keresem

Lovasi András: Nem akarok sem fiatalos, sem trendi lenni, az érvényességet keresem

Interjú Lovasi Andrással fontos magyar szavakról, kormányváltásról, Kossuth-díjról, öregedésről.

Szerzőink

Chilembu Krisztina
Chilembu Krisztina

Odüsszeia-kritika: Nolan megpróbálta a lehetetlent, és részben sikerrel járt

Szabolcsi Alexander
Szabolcsi Alexander

10 éve halt meg Esterházy Péter: mi történt egy évtized alatt az író emlékezetével?

Polc

Miért fáj ennyire nőnek lenni? – A Nacu nyara című bestseller regényről

...

Tompa Andrea dühvel és reménnyel: Kolozsvárról, hatalomról és homoszexualitásról

...

Megtalálni a halálban az életet – Szentesi Éva új regényéről

...

Sosem volt még ennyire vicces a halál – Vajna Ádám regényéről

...