A generációkon át felgyülemlett családi könyvtárak, a gondosan ápolt személyes kánonok alakítják életünket. Egy várost a könyvei felől is megközelíthetünk, ahogy tesszük a Tompa17 Könyvtár és Kávézóban: személyes történetek egyenesen a könyvespolcról. Hogyan áll össze egy személyes könyvtár? Hogyan öröklődik a hagyomány a könyveken keresztül? Hogyan lesznek az írók könyvei az elképzelt közös budapesti könyvtár elemei? Nyolc író, nyolc történet, amely közelebb vezet a metaforikus könyvtárhoz, amit a város jelent számunkra. A sorozat első vendége Fehér Renátó költő, kritikus.
Ezer magyar és világirodalmi címmel elindult a Tompa17 kávézóban a szabadpolcos kölcsönzés. Margaret Atwoodtól Kurt Vonnegutig rengeteg élmény várja az olvasókat.
Tovább olvasokFehér Renátóval legutóbb a Torkolatcsönd című verseskötete (olvass bele) megjelenésekor beszélgettünk, podcastunkban akkor a közéleti költészetről, a bal kézről jobbra átnevelt írásról és a közösségi médiáról is kérdeztük. A Könyves olvasói több alkalommal találkozhattak már Fehér Renátó cikkeivel, hiszen írt egy kiállítás képéről éppúgy, mint Rajk László könyvéről vagy a politikai félreolvasásról. Fehér Renátó emellett egyike annak a 23 szerzőnek, akik a novemberben megjelenő Budapest Nagyregényt írják.
Néhány napja már könyvet is lehet kölcsönözni a Tompa17 kávézóban, és miután a könyvtár a Könyves Magazinnal együttműködésben indult el, ez jó alkalmat szolgáltatott arra, hogy szemügyre vegyük a saját polcunkat. Milyen szisztémát követnek a Könyves munkatársai, milyen kötetek kerülnek kiemelt helyre, vagy éppen A Dobozba? A személyes beszámolókat két részletben közöljük - íme az első!
Tovább olvasokA város mint könyvtár című beszélgetéssorozat első részére szeptember 6-án 18 órakor kerül sor a Tompa17 Könyvtár és Kávézóban. Részletek erre>>
Néhány napja már könyvet is lehet kölcsönözni a Tompa17 kávézóban, és miután a könyvtár a Könyves Magazinnal együttműködésben indult el, szerkesztőségünk tagjai is elgondolkodtak azon, mihez kezdenek egyre gyarapodó könyvállományukkal. Az első részben már be is mutattunk pár "módszert", most pedig folytatódnak a személyes beszámolók.
Tovább olvasok