Szeptember 2-án mutatják be az Amazon Prime Videón az új A Gyűrűk Ura-sorozat, A Hatalom Gyűrűi első részét. A sorozat címét nemrég egy rövid videóval leplezték le, most pedig a készítők huszonhárom karakterplakát erejéig bepillantást engedtek abba, hogy milyen figurákra és atmoszférára számíthatunk majd. A posztereket Instagramon osztották meg, mutatunk néhányat:
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
A sorozat cselekménye több ezer évvel A Gyűrűk Ura-regények előtti Másodkorba repíti majd a nézőket. Az alkotók, J.D. Payne és Patrick McKay nemrég azt is elárulták, hogy A Hatalom Gyűrűi a Másodkor minden fontos történését bemutatja majd, a gyűrűk megalkotását, Szauron felemelkedését, és a tündék és az emberek utolsó szövetségét is. A filmekben csak az Egy Gyűrű történetét dolgozták fel, pedig ezen kívül volt még több hatalomgyűrű, az alkotók pedig ezeknek szeretnék elmesélni a történetét.
A premier dátumát már egy ideje lehetett tudni, hivatalos címe azonban még nem volt az új A Gyűrűk Ura-sorozatnak, amely több ezer évvel a regénybeli cselekmények előtti Másodkorba repíti majd a nézőket. Most azonban végre megérkezett a cím és az első teaser is.
Tovább olvasokAz adaptáció során egyébként a készítőknek erős megkötéseknek kell megfelelniük, mert Tolkien örökösei nem engedélyezték, hogy felhasználják a könyvek cselekményének nagy részét. A fejlesztés már 2017-ben elkezdődött, miután az Amazon közel 250 millió dollárért megvette a televíziós jogokat. Az adaptáció rekordokat döntögethet, várhatóan ez lesz minden idők legdrágább sorozata.
A Gyűrűk Urát amúgy az Amazon vásárlói 1999-ben az évezred kedvenc könyvének választottak, és 2003-ban Nagy-Britanniában az ottani Nagy Könyv című BBC-műsorban is ez lett minden idők legkedveltebb könyve. A Gyűrűk Urát összesen negyven nyelvre fordították le, és világszerte több mint 150 millió példányt adtak el belőle. Hogy Göncz Árpád hogyan emlékezett meg a regény másik fordítójáról, Réz Ádámról, arról ebben a cikkünkben írtunk részletesen. ITT azt mutattuk be, hogyan írtak Tolkienről a kádári Magyarországon, ITT pedig az írói munkásságáról podcastoltunk.
Forrás: Collider