Még többe kerül A Gyűrűk Ura-sorozat, mint eddig gondolták

Még többe kerül A Gyűrűk Ura-sorozat, mint eddig gondolták

Az Amazon a Magányos Hegy összes aranyát elkölti az előzménysorozatra a Hollywood Reporter szerint.

sa | 2021. április 19. |

Évek óta érkeznek a hírek az Amazon gigaprodukciójáról, ami Tolkien Középföldéjére, A Gyűrűk Ura és A hobbit eseményei előtti Másodkorba repíti a nézőket. Emiatt persze nem is pontos Gyűrűk Ura-sorozatként hivatkozni rá, de már évvekkel ezelőtt rajta ragadt. Peter Jackson filmjeihez hasonlóan ennek öt évadát is Új-Zélandon forgatják, plusz ha lesznek - és várhatóan lesznek - spinoff produkciók, azokat is. 

Amit szinte az első pillanattól lehetett tudni, hogy ez lesz minden idők legdrágább sorozata. Most úgy tűnik, az eredetei kalkulációval alábecsülték a valós büdzsét.

A Hollywood Reporter az új-zélandi gazdaságfejlesztési és turizmusért felelős miniszter, Stuart Nash kijelentése alapján megerősítette, hogy az Amazon körülbelül 650 millió új-zélandi dollárt, azaz 465 millió amerikai dollárt (ez több mint 140 milliárd forint) költ csupán az első évadra. Ezt amellé kell tennünk, hogy korábban összesen 500 millió új-zélandi dollárral számoltak több évadra. Összehasonlításul, a nyolc évadot megért Trónok harca évadonként durván 100 millióba került (hétvégén volt tíz éve, hogy bemutatták a Trónok harca első epizódját, erről ebben a cikkben emlékeztünk meg.) 

J. R. R. Tolkien
A szilmarilok
Ford.: Gálvölgyi Judit, Bonácz Ágnes. Magvető, 2018, 544 oldal
-

A lap ugyanakkor felhívja a figyelmet, hogy ebbe az induló költségbe persze az is beletartozik, hogy csak a jogok megvásárlása körülbelül 250 millió amerikai dollárba került, és most készül el a díszletek, eszközök, jelmezek java, amit aztán a többi évadban is használnak majd.

A sorozat alkotói J.D. Payne és Patrick McKay (Star Trek 4), a színészek között pedig már találhatunk ismerős arcokat: Robert Aramayo (Trónok harca), Ismael Cruz Cordova (Tudhattad volna), Joseph Mawle (Trónok harca), Owain Arthur (Kingdom), Nazanin Boniadi (Counterpart).

 (Kiemelt kép: Milford Sound, Új-Zéland. Forrás: Wikipedia)

Kapcsolódó cikkek
...
Hírek

Tolkien illusztrációival jelenik meg A Gyűrűk Ura új kiadása

J.R.R. Tolkien számos festményt és vázlatot készített A Gyűrűk Ura írása közben, most pedig először fog megjelenni olyan kiadás a regényből, amelyben láthatjuk ezeket az illusztrációkat.

...
Hírek

Nem használhatják Tolkien könyvének cselekményét az új A Gyűrűk Ura-sorozathoz

...
Hírek

A Gyűrűk Ura lehet az új Trónok harca?

Hírek
...
Hírek

Meghalt Ragályi Elemér

...
Hírek

Idén nem adják át a Libri irodalmi díjakat

...
Alkotótárs

Harmadik alkalommal hirdetik meg a Mastercard® - Alkotótárs irodalmi ösztöndíjprogramot

...
Hírek

Tarr Béla: Arra nem vetemednék, hogy Krasznahorkai jelenlétében írjak

...
Hírek

A 23 szerző már írja a 150 éves Budapest nagyregényét

...
Hírek

García Márquez megelőzte Cervantest a legtöbbet fordított spanyol nyelvű írók sorában

...
Zöld

Kilenc állatfaj segíthet a globális felmelegedés korlátozásában

...
Hírek

Csányi Vilmos és Doszpot Péter is elárulta, mi a kedvence a 20 éves Agavétól

...
Panodyssey

Szerényi Tamás: Special Offer [Panodyssey]

Gyerekirodalom
...
Gyerekirodalom

Aki mesés kalanddá tette a nyelvtant - 95 éve született Varga Katalin

1928. március 26-án született Budapesten Varga Katalin, akinek olyan gyerekirodalmi alkotásokat köszönhetünk, mint a Gőgös Gúnár Gedeon, a Mosó Masa mosodája és az Én, te, ő – Kaland a szófajok birodalmában.

...
Gyerekirodalom

Közülük kerülnek ki idén a HUBBY - Év Gyerekkönyve díjasok!

Idén is átadja a HUBBY – Magyar Gyerekkönyv Fórum a legjobb szerzőknek és illusztrátoroknak járó díjakat. Mutatjuk a rövidlistára került alkotókat!

...
Gyerekirodalom

Az önkifejezésben, filmkészítésben, tudatos médiahasználatban is segít a Bookline Kids márciusi kiemelt könyve

Még több olvasnivaló
...
Nagy

Krasznahorkai László könyvét lapozgatják a britek az angol könyvesboltokban

Nemrég annak jártam utána, hogyan fogadták a britek Harry herceg memoárját Londonban, most pedig ismét nyakamba vettem a várost, hogy kiderítsem, mit gondolnak a magyar szerzőkről. Így hát könyvesboltról könyvesboltra jártam, hogy felkutassam, mely művek alapján ismerhetnek minket a britek.

...
Nagy

Az utolsó mohikánon nőttél fel, de ezeket nem tudtad

Milyen történelmi előzményei vannak a regénynek? Mi tükröződik abban, ahogyan Cooper az őslakosokat ábrázolja? Az eredeti szöveg melyik rétegével nem találkozhattak Magyarországon azok, akik Réz Ádám átdolgozását olvasták? És mit hagytak ki korábban több magyar fordításból?

...
Nagy

Tar Sándor a térképről leszorult helyek és emberek írója

Tar Sándorról írt monográfiát Deczki Sarolta, akit az elesettek, a kiszolgáltatottak, a periféria írójaként is emlegetett szerző életéről és műveinek erőteljes hatásáról is kérdeztünk. 

...
Nagy

„Kommunista volt-e Petőfi? Néger volt-e Kossuth?”

A Petőfi-délibábok című programsorozat Petőfi politikai emlékezete a dualizmustól napjainkig című nyitórendezvényén kiderült, hogy az évek során Petőfi lobogó helyett sokaknak inkább dobogó volt: emelvény, amelyről ki-ki a maga hasznát remélve szónokolt.

...
Nagy

Fantasztikus írókat adtak a világnak, a britek mégsem falják a könyveket

Az angolok olyan szerzőket adtak a világnak, mint William ShakespeareAgatha Christie, Jane AustenCharles DickensJ. R. R. Tolkien, J.K. Rowling. Ezek alapján joggal hihetnénk, hogy az angolok a világ legnagyobb könyvfogyasztói, de tényleg így van? 

...
Kritika

Fakó lábujjak és parányi nők – Így szól a horror a nagyvilágban

Magyarul is olvasható az amerikai Valancourt kiadó nemzetközi antológiája, amiben Veres Attilától is jelent meg novella. A kötet történetei úgy mesélnek az emberi félelmek és szorongások egyetemességéről, hogy közben sokféle szerző, sokféle stílusában, sokféle horrortradícióhoz kapcsolódnak eredetien. Ez a hét könyve.

A hét könyve
Kritika
Atwood varázstalanítja Odüsszeusz mítoszát
...
Nagy

Krasznahorkai László könyvét lapozgatják a britek az angol könyvesboltokban

Nemrég annak jártam utána, hogyan fogadták a britek Harry herceg memoárját Londonban, most pedig ismét nyakamba vettem a várost, hogy kiderítsem, mit gondolnak a magyar szerzőkről. Így hát könyvesboltról könyvesboltra jártam, hogy felkutassam, mely művek alapján ismerhetnek minket a britek.

Olvass!
...
Beleolvasó

Tom Felton: Harry Potter és Draco Malfoy egyazon érme két oldala

A Harry Potter-filmek forgatásáról, felnövésről, barátságokról, a hírnév előnyeiről és hátrányairól is mesél önéletrajzában Tom Felton színész, akit Draco Malfoyként ismert meg a világ. Olvass bele!

...
Beleolvasó

Szerhij Zsadan: Ezt a földet mától Ukrajnának nevezd!

Harkiv Hotel címmel jelent meg az ukrán Szerhij Zsadan kötete, melynek verseit Vonnák Diána válogatta és fordította magyarra. Olvass bele!

...
Beleolvasó

Az elitiskola tanárának manipulációja a szülők életét sem kíméli

A saját érdekedben az iskolai közösségek olykor viszontagságos működésébe enged betekintést, ahol sokszor csupán egy szikra kell, hogy lángra lobbanjanak a lappangó indulatok. Olvass bele!