Végre megérkezett A Gyűrűk Ura-sorozat címe és első teasere

Végre megérkezett A Gyűrűk Ura-sorozat címe és első teasere

A premier dátumát már egy ideje lehetett tudni, hivatalos címe azonban még nem volt az új A Gyűrűk Ura-sorozatnak, amely több ezer évvel a regénybeli cselekmények előtti Másodkorba repíti majd a nézőket. Most azonban végre megérkezett a cím és az első teaser is, mutatjuk!

fk | 2022. január 20. |

Szeptember 2-án debütál az Amazon Prime Videón A Gyűrűk Ura-sorozat, The Lord of the Rings: The Rings of Power (~A hatalom gyűrűi) címmel. A sorozat címét egy rövid videóval jelentették be tegnap, amely révén egy kis ízelítőt is kaphatunk abból, milyen lesz a hangulata. A rajongók ismerős sorokkal is találkozhatnak a teaserben, magyarul az idézet így hangzik:

Három Gyűrű ragyogjon a tünde-királyok kezén,
Hét a nemes törpök jussa, kiknek háza cifra kő,
Kilencet halandó ember ujján csillantson a fény,
Egyet hordjon a Sötét Úr, szolganyájat terelő,
Mordor éjfekete földjén, sűrű árnyak mezején.

A sorozat cselekménye több ezer évvel A Gyűrűk Ura-regények előtti Másodkorba repíti majd a nézőket. Az alkotók, J.D. Payne és Patrick McKay azt is elárulták, hogy a The Rings of Power a Másodkor minden fontos történését bemutatja majd, a gyűrűk megalkotását, Szauron felemelkedését, és a tündék és az emberek utolsó szövetségét is. A filmekben csak az Egy Gyűrű történetét dolgozták fel, pedig ezen kívül volt még több hatalomgyűrű, az alkotók pedig ezeknek mind szeretnék elmesélni a történetét.

Az adaptáció során egyébként a készítőknek erős megkötéseknek kell megfelelniük, mert Tolkien örökösei nem engedélyezték, hogy felhasználják a könyvek cselekményének nagy részét. A fejlesztés már 2017-ben elkezdődött, miután az Amazon közel 250 millió dollárért megvette a televíziós jogokat. Az adaptáció rekordokat döntögethet, várhatóan ez lesz minden idők legdrágább sorozata

A Gyűrűk Urát amúgy az Amazon vásárlói 1999-ben az évezred kedvenc könyvének választottak, és 2003-ban Nagy-Britanniában az ottani Nagy Könyv című BBC-műsorban is ez lett minden idők legkedveltebb könyve. A Gyűrűk Urát összesen negyven nyelvre fordították le, és világszerte több mint 150 millió példányt adtak el belőle. Hogy Göncz Árpád hogyan emlékezett meg a regény másik fordítójáról, Réz Ádámról, arról ebben a cikkünkben írtunk részletesen. ITT azt mutattuk be, hogyan írtak Tolkienről a kádári Magyarországon, ITT pedig az írói munkásságáról podcastoltunk.

Forrás: Tor.com

Kapcsolódó cikkek
...
Hírek

Jövő szeptemberben debütál A Gyűrűk Ura-sorozat

A tervek szerint 2022. szeptember 2-án lesz a premierje A Gyűrűk Ura-sorozat első évadának, amelynek most fejeződtek be a forgatási munkálatai Új-Zélandon.

...
Hírek

Még többe kerül A Gyűrűk Ura-sorozat, mint eddig gondolták

Az Amazon a Magányos Hegy összes aranyát elkölti az előzménysorozatra a Hollywood Reporter szerint.

...
Hírek

Nem használhatják Tolkien könyvének cselekményét az új A Gyűrűk Ura-sorozathoz

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Elszáll az agyad: tudományos, közgazdasági és filozófiai non-fictionok 2024 tavaszán

Hogyan látja az ember képzelőerejét Csányi Vilmos? Hogyan alakul át a világ, ha a politikai és hatalmi játszmák kiterjednek a világűrre? Miért kannibál a kapitalizmus? Hogyan dolgozik az idegsebész? És mit gondol az elidőzésről napjaink sztárfilozófusa, Byung-Chul Han?

...
Zöld

Mikor hasznos az AI az irodalomban, és miért nem cseréli le soha az embert?

A japán Rie Kudan megkapta hazája legjelentősebb irodalmi díját, majd elárulta, hogy a szöveg egy kis részét a ChatGPT nevű chatbottal generálta. Az eset nyomát áttekintjük, hogyan alakult az elmúlt két évben nagy nyelvi modellek és az irodalom viszonya, hogyan látják ezt az írók, valamint hogy mikor lehet hasznos eszköz az AI az írás során.

...
Zöld

Összekapaszkodva zuhanni – Így alakíthatod a klímagyászt felszabadulássá

Jem Bendell Mélyalkalmazkodás című, nagy port kavaró tanulmánya után új könyvében azt ígéri, hogy nemcsak segít szembenézni a klíma, és így a mai társadalom elkerülhetetlen összeomlásával, hanem a szorongás és a gyász megélése után segít új, szilárdabb alapokon újraépíteni az optimizmusunkat, életkedvünket. 

A hét könyve
Kritika
Ujgur költőnek lenni önmagában politikai tett Kínában, és akkor még nem írtál memoárt
...
Podcast

Ezt senki nem mondta – Oltai Kata: Úristen, örökre itt lesz

Új podcastunk címe Ezt senki nem mondta!, a meghívott írókkal Ott Anna beszélget a gyereknevelés és az alkotás kapcsolatáról. A negyedik rész vendége Oltai Kata.

Még több olvasnivaló
...
Nagy

Kitakarja a politikus a szépírót? Elővettük Csurka István drámáit [Csurka 90]

Csurka István ma lenne 90 éves, így arra voltunk kíváncsiak, mit lehet tudni a drámáiról. Mik a fő témái, és milyenek a hősei? Felfedezhető-e bennük a későbbi politikus? Milyen út vezetett a bemutatásukig? És vajon aktuálisak-e még? 

...
Kritika

Ujgur költőnek lenni önmagában politikai tett Kínában, és akkor még nem írtál memoárt

Tahir Hamut Izgil ujgur költő és filmes a családjával együtt 2017-ben sikeresen elmenekült Kínából a tömeges letartóztatások elől. Memoárjában bemutatja, hogyan számol fel a totalitárius állam egy kultúrát és egy népet. A Ha értem jönnek éjjel a hét könyve.

...
Nagy

„halálomat türelmesen begombolom” – ma lenne 70 éves Sziveri János

Kifejezetten rövid élet jutott neki, ma ünnepelné hetvenedik születésnapját, de már 34 éve halott. Sziveri János vajdasági születésű költőre emlékezünk.

...
Kritika

Hogyan lesz egy anyából kiapadt, halálszagú folyó?

Az Anyám, a folyó című olasz regény lírai hangon előadott, töredékekből építkező történetének egy anya-lánya kapcsolat az alapja: a negyvenes éveiben járó lány az emlékezetét, így identitását is egyre inkább elveszítő anyjának meséli el – mintegy a felejtés ellen dolgozva – családjuk szerteágazó históriáját.

...
Nagy

Márquez regénye a végakarata ellenére jelent meg – Kafka, Nabokov is hasonlóan járt

Gabriel García Márquez posztumusz kisregényének megjelenése hatalmas irodalmi szenzáció, de van egy kis üröm az örömben, hiszen nem titok, az író meg akarta semmisíteni utolsó írását. 

...
Kritika

Jon Fosse a banalitáson át talál utat a természetfelettihez

A Nobel-díjas norvég szerző egymásba írja a hófödte tájat és a koromsötét éjszakát, egymásba játszatja hősét és annak környezetét. A Fehérség az egzakttól a transzcendens felé vezet, így egyszerre szolgál a kivonulás és a bevezetés könyveként.

...

Ezt senki nem mondta – Oltai Kata: A család olyan, mint egy falka

...

A Szegény párákban Frankenstein, a szex és Mary Shelley is a ma nőjéről beszélnek

...

Ezt senki nem mondta – Nádasdy Ádám: Lássa az a gyerek, hogy én is ember vagyok

...
Nagy

„Miért kéne egy írónak apolitikusnak lennie?” – színészek és rendezők Csurka István drámáiról

90 éve született Csurka István. Ebből az alkalomból olyan színészekkel és rendezőkkel beszélgettünk, akik szerepeltek a színdarabjaiban és/vagy rendeztek tőle valamit. Andrási Attila, Koncz Gábor és Szilágyi Tibor válaszai.

Szerzőink

...
Könyves Magazin

Ezt senki nem mondta – Oltai Kata: Úristen, örökre itt lesz

...
Sándor Anna

Kitakarja a politikus a szépírót? Elővettük Csurka István drámáit [Csurka 90]

...
Sándor Anna

Ujgur költőnek lenni önmagában politikai tett Kínában, és akkor még nem írtál memoárt