A lázadásról és a zsenialitásról mesél az Emily Brontë életét bemutató új film

Végre megérkezett az első előzetes az Emily Brontë életét bemutató filmhez. Mutatjuk!

fk | 2022. augusztus 15. |

Korábban már beszámoltunk róla, hogy életrajzi film készül az Üvöltő szelek szerzője, Emily Brontë életéről. A főszerepet a Sex Education című sorozatból ismert Emma Mackey alakítja, Frances O'Connor színésznő pedig forgatókönyvíróként és rendezőként próbálta ki magát.

Fehér Renátó: Emlékszel Maeve-re?
Fehér Renátó: Emlékszel Maeve-re?

A népszerű brit sorozat, a Szexoktatás harmadik évada csak néhány hete került fel a Netflixre, de máris megmozgatta a rajongókat. Mivel a sorozatban eddig is szerepet kaptak a könyvek, mi összegyűjtöttük, miket olvasnak a szereplők most. Fehér Renátó költő, kritikus pedig őszinte hódolattal adózott az egyik főhősnek, Maeve-nek, és tulajdonképpen a kamaszkor előtt.

Tovább olvasok

Az Emily című filmből korábban egyetlen képet mutattak meg, most pedig végre megérkezett az első előzetes, amely alapján egy valódi régi vágású kosztümös filmet láthatunk majd, fókuszban azzal a drámával, amely abból fakadt, hogy egy tehetséges nő írni kezdett:

Ahogy arra az előzetes is felhívja a figyelmet, a film a lázadásról, a zsenialitásról és a társadalomból való kilógásról is mesél majd, de lesz benne egy szerelmi szál is, amely már a történet fiktív része. Az Emily Brontë romantikus viszonyáról szóló cselekményszálon valószínűleg sok irodalomtörténész fennakad majd. Ann Dinsdale, a Brontë Parsonage Museum kurátora a Telegraphnak azt nyilatkozta, hogy nincs semmilyen bizonyíték arra, hogy az írónak bármilyen viszonya lett volna. „És természetesen sosem házasodott meg. Úgy gondolom, az emberek szeretnék kitalálni, hogy mi inspirálhatta. Sokan azt hiszik, hogy az Üvöltő szeleket a maga szenvedélyességével nem lehetett úgy megírni, hogy a szerzőnek nem volt szerelmi viszonya” – fogalmazta meg a kurátor, hozzátéve, hogy Emily Brontë magányos ember volt és nincs semmilyen bizonyíték arra, hogy lett volna romantikus viszonya valakivel, vagy hogy érdekelte volna az ilyesmi.

A Brontë-lányok édesanyját tényleg kalózok nevelték fel?
Tovább olvasok

A rendező elmondása szerint arra törekedtek, hogy a színészi játék természetes legyen, nem az volt tehát a fókuszban, hogy a korabeli formális viszonyokat jelenítsék meg, hanem hogy az általános emberi érzelmeket vigyék képernyőre.

Forrás: Lithub

Hírlevél feliratkozás
Kapcsolódó cikkek
...
Hírek

Nyilvánosságra hozták az első képkockát az Emily Brontë életéről szóló filmből

A címszerepet alakító színésznőt is éppen csütörtökön jelölték a BAFTA televíziós díjra.

...
Hírek

Charlotte Brontë imádta a divatot, amit egy különlegességekkel teli új kiállítás bizonyít

A Brontë Parsonage Museumban láthatóak mohawk mokaszinok és „a neglizsé viktoriánus megfelelője” is.

...
Hírek

A Brontë nővérekről nevezték el Brüsszel egyik terét

A romantikus regényirodalom két fontos szerzőjéről, az angol Brontë nővérekről nevezték el Brüsszel egyik terét, Charlotte és Emily Brontë ugyanis számos szállal kötődött a belga fővároshoz.

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Ez a könyv minden kérdésre válaszol, amit feltettél sörivás előtt, közben vagy után

Mark Dredge Sör mesterkurzusa az erjesztett ital karakterjegyeinek felismerése terén segít magabiztosságot szerezni, és abban is a segítségünkre siet, hogy megértsük, hogy kerültek oda.

...
Zöld

Csányi Vilmos: Biológiailag meg lehetne hosszabbítani az életet, de nem biztos, hogy érdemes

Csányi Vilmos és Barát József Jövőpánik Beszélgetések a lehetséges határairól című kötetében a jövő bizonytalanságairól beszélget tudományos igénnyel, így szóba kerül robotosítás, a közösségek átalakulása, szülőség és szerelem, de a biológiai határaink is.

...
Zöld

Az írók jóval a tudósok előtt ráéreztek az agy működésére – interjú a világhírű agykutatóval

Dr. Scott A. Small Alzheimer-kutató érdekfeszítően írt arról, miért tesz jót nekünk az egészséges felejtés. Szóba került Salman Rushdie elmepalotája, a kreativitás és a MI, az alvás és a társadalmi felejtés szerepe, illetve a pszichopaták és a csimpánzok is. Interjú.

A hét könyve
Kritika
Andrei Dósa megírta a Dekameron spangliparázstól izzó spinoffját
...
Nagy

Bognár Péter: Az unokatestvérek bosszúja

„…egy pillanatra az őz jutott szembe, mert hiszen mégiscsak az őz okozta a galibát, az őz, amely az autó reflektorának fénycsóvájában hirtelenjében torzszülöttnek és vámpírnak látszott lenni, és amely hosszan nézett rám, egészen addig, míg félre nem kaptam a kormányt...” Bognár Péter Minél kevesebb karácsonyt címmel ír tárcasorozatot a Könyvesen. Ez a kilencedik rész.

Még több olvasnivaló
...
Nagy

Ludmán Katalin: „A ködlovag alakja egyszerre megfoghatatlan és jelenvaló”

Kik, mikor, kikre és miért mondták azt, hogy ködlovag? Ludmán Katalinnal, „A rejtelem volt az írósága…” szerkesztőjével beszélgettünk. Szóba kerültek Schöpflin, Márai vagy Mészöly Miklós „ködlovagozásai”, Hazai Attila prózája és Hajnóczy szöveguniverzuma, továbbá kiderült, hogy hungarikum-e a ködlovagság.

...
Kritika

„A világ egy hidegvizes medence” – Felnőtté válás gyásszal, öngyilkossággal, szerelemmel

Elena Ferrante Nápolyi regényeit idéző atmoszféra és történetvezetés jellemzi A tó vize sohasem édes című könyvet, bár ezúttal egy Róma környéki kisváros a helyszín, ahol a fiatal főhős-elbeszélő története zajlik. Az olasz író harmadik, díjnyertes regényét több mint húsz nyelvre fordították le. 

...
Nagy

Ma már világirodalmi klasszikusok, de ki sem akarták adni őket

A kilencedik alkalommal meghirdetett Margó-díj támogatója, az Erste idén először különdíjjal jutalmazza azt a rövidlistás szerzőt, aki saját történetével vagy prózájával példaként szolgál a #higgymagadban faktorra. Cikkünkben négy híres, mára klasszikussá vált szerzőt mutatunk be, akik hittek magukban annyira, hogy ne futamodjanak meg a visszautasítások miatt.

...
Nagy

Bognár Péter: Az erőszakról, a félelemről és a szavak jelentéséről

„A Haraszti-csemete által tollbamondott jegyzőkönyv alapján így beszélt tehát a fiú, így vagy valahogy ilyesformán, de hogy mindabból, amit összehordott, és amit a fiú őszerinte a fülébe sugdosott az autóban, mindabból mennyi és mi volt igaz, azt már sose fogjuk megtudni.” Bognár Péter Minél kevesebb karácsonyt címmel ír tárcasorozatot a Könyvesre - ez a nyolcadik rész.

...
Nagy

Karinthy a Micimackót akkora szenzációnak érezte, mint „Mikimauz” megjelenését

Magyarországon a Micimackó Karinthy Frigyes fordításában lett borzasztóan népszerű. De hogyan bukkant az író Milne gyerekkönyvére, ő maga mit gondolt a kötetről, és milyenek voltak a korabeli kritikák? Cikkünkben ennek járunk utána.

...
Nagy

Nem kell mindent megbocsátani, de ha képesek vagyunk rá, az egyfajta szupererő

Carley Fortune a pandémia alatt írta meg első, Minden elmúlt nyár című regényét, amiben arra a kérdésre keresi a választ, hogy meddig tart a kamaszkori szerelem varázsa. A szerzővel a kanadai tájról, a kamaszkori naplóírásról is beszélgettünk. Interjú.

...

Visky András: A valóságot a fikció és a képzelet révén ismerjük meg

...

Ha beérek Zalába, veszek egy nagy levegőt - itthon vagyok [SÁNTAKUTYA]

...

Robert Capa: magyar fotósból lett a világ szeme [PODCAST]

...

Simon Márton: A Polaroidok sikere után hirtelen más lettem, mint aki voltam [Visszapillantó]

...

Boldizsár Ildikó: A történetmondás eltűnése is okozza, hogy már nem vagyunk alázatosak a természettel [Analógia]

KERÜLJ KÉPBE ÉS OLVASS!
...
Gyerekirodalom

Hogyan vegyük rá újra a gyerekeket az olvasásra?

...
Gyerekirodalom

A titokzatos gombáktól a krillekig [Könyvesblokk]

...
Gyerekirodalom

Réz András regényében egy ördögi figura mozgatja a háttérből a szálakat

...
Gyerekirodalom

Balatonalja egyszerre mesés és ijesztő birodalmából nem egyszerű visszatérni a való világba

...
Gyerekirodalom

Titkok, csínyek, kalandok - Ezekkel a könyvekkel hangolódj a sulikezdésre!

...
Gyerekirodalom

A villamos minden gyerek kedvence, egy új kötet meg is mutatja, hogy miért