Megérkezett a Baráti beszélgetések első előzetese!

Az első jelenetfotók után megérkezett az első teaser is a Baráti beszélgetések-sorozathoz. A Sally Rooney regényéből készült adaptáció idén májusban érkezik.

fk | 2022. február 09. |

Normális emberekből készült sorozat hatalmas sikere után, készülőben van Sally Rooney díjnyertes debütáló regényének, a Baráti beszélgetések adaptációja is, sőt a BBC Three az első teaserrel együtt azt is megosztotta a rajongókkal, hogy a 12 részes miniszéria májusban érkezik. A sorozat első ajánlója sok érzelmi feszültséget ígér, nézzetek bele:

Francest, Bobbit, Nicket és Melissát Joe Alwyn, Jemima Kirke, Sasha Lane és Alison Oliver fogják alakítani az adaptációban. A főrendező, Lenny Abrahamson mellett Alice Birch az adaptáció másik fontos alkotója, de maga Sally Rooney is részt vett a munkálatokban. A Baráti beszélgetések (kritikánk ITT) négy fiatal felnőtt bonyolult viszonyrendszeréről mesél, közben pedig egyszerre szól a barátságról, a szenvedélyről, az önmagunk, illetve a mások iránti hűségről.

SALLY ROONEY
Baráti beszélgetések
Fordította: Dudik Annamária Éva, 21. Század Kiadó, 2020, 301 oldal

A történet főhőse egy 21 éves egyetemista lány, Frances, aki egy irodalmi ügynökségnél gyakornokoskodik, szabadidejében pedig a legjobb barátjával, Bobbival spoken word-esteken lép fel. Egy ilyen esten ismerkednek össze a fotósként és íróként dolgozó Melissával, aki felajánlja, hogy ír róluk egy portrécikket és ennek apropóján meg is hívja őket vendégségbe. A nő házában tartott vacsorán aztán kiderül, hogy van egy irigylésre méltóan jóképű és szexi férje is, Nick, aki ráadásul színészként dolgozik. Frances és Nick első látásra vonzódni kezdenek egymáshoz, majd Melissa és Bobbi háta mögött titkos szerelmi viszonyba kezdenek, ami persze jó sok titkolózáshoz és bonyodalomhoz vezet. A könyv olyan, mint egy jól felépített sakkjátszma: minden egyes szereplő lépése változtat az összes szereplő viszonyának dinamikáján. Így egy olyan folyamatosan hullámzó szerelmi négyszög jön létre, amelyet a közeledés-távolodás váltakozása határoz meg. Közben pedig Frances szemszögén keresztül kirajzolódnak az y-generáció problémái, félelmei is.

Itt vannak az első képek a Baráti beszélgetések adaptációjából!

Ahogy arról korábban beszámoltunk, a Normális emberek után Sally Rooney első könyvéből, a Baráti beszélgetésekből is 12 részes sorozat készül. A Hulu és a BBC Three a napokban már közzé is tett néhány képet arról, hogy milyen lesz az adaptáció. A főszereplőket Alison Oliver, Sasha Lane, Joe Alwyn és Jemima Kirke alakítják, a bemutató pedig a tavasz folyamán várható.

Tovább olvasok

Sally Rooney második regényéről, a Normális emberekről ITT írtunk, a könyvből készült sorozatról pedig ITT. Az író legújabb regényéről, a Hová lettél, szép világról szóló kritikánkat pedig ITT találod. Interjúnk Rooney-val ITT. 

Kapcsolódó cikkek
...
Hírek

Itt vannak az első képek a Baráti beszélgetések adaptációjából!

Ahogy arról korábban beszámoltunk, a Normális emberek után Sally Rooney első könyvéből, a Baráti beszélgetésekből is 12 részes sorozat készül. Az adaptáció a tavasz folyamán érkezik, most pedig megérkeztek az első képek is. 

...
Hírek

Kiderült, kik fogják játszani a főszereplőket a Baráti beszélgetések-sorozatban

A Normális emberek után Sally Rooney első könyvéből, a Baráti beszélgetésekből is 12 részes sorozat készül. Most végre elkezdtek szivárogni az információk a szereplőgárdáról, mutatjuk, mit lehet tudni.

...
Nagy

A film, amit látnod kell, ha tetszett a Baráti beszélgetések

Elsőre különösnek tűnhet, hogy egy könyvet és egy filmet összekössünk, csupán az alapján, hogy a főhősnek ugyanaz a neve, de Sally Rooney lassan kultikussá váló regényében, a Baráti beszélgetésekben és a Greta Gerwig- féle Frances Ha-ban sokkal több a közös vonás a neveknél. Összeszedtük, mik a közös pontok a két barátságról szóló történetben!

TERMÉSZETESEN OLVASUNK
...
Zöld

Esther Perel: A modern magány felfalja az életünket

Mi az a mesterséges intimitás, és milyen hatással van az életünkre? Esther Perel belga-amerikai pszichoterapeuta tartotta az idei Brain Bar záró előadását.

...
Zöld

Ez a könyv minden kérdésre válaszol, amit feltettél sörivás előtt, közben vagy után

Mark Dredge Sör mesterkurzusa az erjesztett ital karakterjegyeinek felismerése terén segít magabiztosságot szerezni, és abban is a segítségünkre siet, hogy megértsük, hogy kerültek oda.

...
Zöld

Csányi Vilmos: Biológiailag meg lehetne hosszabbítani az életet, de nem biztos, hogy érdemes

Csányi Vilmos és Barát József Jövőpánik Beszélgetések a lehetséges határairól című kötetében a jövő bizonytalanságairól beszélget tudományos igénnyel, így szóba kerül robotosítás, a közösségek átalakulása, szülőség és szerelem, de a biológiai határaink is.

Még több olvasnivaló
...
Kritika

Miért gyilkolnak a gazdagok, ha a pénz és a hatalom már nem elég motiváció?

Jeneva Rose thrillerjében a város leggazdagabb feleségei olyan döntésre szánják el magukat, ami örökre összeköti őket.

...
Nagy

Bognár Péter: Az unokatestvérek bosszúja

„…egy pillanatra az őz jutott szembe, mert hiszen mégiscsak az őz okozta a galibát, az őz, amely az autó reflektorának fénycsóvájában hirtelenjében torzszülöttnek és vámpírnak látszott lenni, és amely hosszan nézett rám, egészen addig, míg félre nem kaptam a kormányt...” Bognár Péter Minél kevesebb karácsonyt címmel ír tárcasorozatot a Könyvesen. Ez a kilencedik rész.

...
Nagy

Ludmán Katalin: „A ködlovag alakja egyszerre megfoghatatlan és jelenvaló”

Kik, mikor, kikre és miért mondták azt, hogy ködlovag? Ludmán Katalinnal, „A rejtelem volt az írósága…” szerkesztőjével beszélgettünk. Szóba kerültek Schöpflin, Márai vagy Mészöly Miklós „ködlovagozásai”, Hazai Attila prózája és Hajnóczy szöveguniverzuma, továbbá kiderült, hogy hungarikum-e a ködlovagság.

...
Kritika

„A világ egy hidegvizes medence” – Felnőtté válás gyásszal, öngyilkossággal, szerelemmel

Elena Ferrante Nápolyi regényeit idéző atmoszféra és történetvezetés jellemzi A tó vize sohasem édes című könyvet, bár ezúttal egy Róma környéki kisváros a helyszín, ahol a fiatal főhős-elbeszélő története zajlik. Az olasz író harmadik, díjnyertes regényét több mint húsz nyelvre fordították le. 

...
Nagy

Ma már világirodalmi klasszikusok, de ki sem akarták adni őket

A kilencedik alkalommal meghirdetett Margó-díj támogatója, az Erste idén először különdíjjal jutalmazza azt a rövidlistás szerzőt, aki saját történetével vagy prózájával példaként szolgál a #higgymagadban faktorra. Cikkünkben négy híres, mára klasszikussá vált szerzőt mutatunk be, akik hittek magukban annyira, hogy ne futamodjanak meg a visszautasítások miatt.

...
Nagy

Karinthy a Micimackót akkora szenzációnak érezte, mint „Mikimauz” megjelenését

Magyarországon a Micimackó Karinthy Frigyes fordításában lett borzasztóan népszerű. De hogyan bukkant az író Milne gyerekkönyvére, ő maga mit gondolt a kötetről, és milyenek voltak a korabeli kritikák? Cikkünkben ennek járunk utána.

A hét könyve
Kritika
Andrei Dósa megírta a Dekameron spangliparázstól izzó spinoffját
...
Nagy

John Scalzi alázatával és a jövőbe mutató hüvelykujjal nyitott az idei Könyvfesztivál

Mi köze lehet a hüvelykujjunknak a sci-fihez és a fiatal generációhoz, milyen a rém kellemetlen laudáció, és mit jelent spekulatív irodalmi nagykövetnek lenni? A Könyvfesztivál megnyitóján jártunk.

...
Zöld

Ürge-Vorsatz Diána: Tévút, ahogy a nagy cégek áttolják a felelősséget a fogyasztókra / Mi van, ha megmentjük a világot?

A Bookline Zöld ehavi adásában Frank Schätzing Mi van, ha megmentjük a világot? című könyve apropóján beszélget Litkai Gergely Ürge-Vorsatz Diána asztrofizikussal, a környezettudomány doktorával.

Szerzőink

...
Valuska László

Benedek Ágota felboncolt teste és az irodalmi striciskedés

...
Sándor Anna

Esther Perel: A modern magány felfalja az életünket

...
Vass Norbert

Andrei Dósa megírta a Dekameron spangliparázstól izzó spinoffját