A Normális emberekből készült sorozat hatalmas sikere után, készülőben van Sally Rooney díjnyertes debütáló regényének, a Baráti beszélgetéseknek is az adaptációja. A BBC és Hulu közös produkcióját rengetegen várják, eddig annyit lehetett tudni, hogy Sally Rooney ismét együtt dolgozott a forgatókönyvön Lenny Abrahamsonnal. A hír bejelentésekor az író azt nyilatkozta, biztos benne, hogy meg fogják találni a módját annak, hogy frissen és érdekesen mutassák be a regényben lévő dinamikákat.
Tavaly februárban azt is bejelentették, hogy Francest, Bobbit, Nicket és Melissát Joe Alwyn, Jemima Kirke, Sasha Lane és Alison Oliver fogják alakítani, és a sorozat a Normális emberekhez hasonlóan 12 részes lesz. A főrendező, Lenny Abrahamson mellett Alice Birch az adaptáció másik fontos alkotója (ő szintén részt vett a Normális emberek munkálataiban.)
A Baráti beszélgetések titka a jól felépített, sajátos testi-lelki sérüléseket cipelő karakterekben rejlik, és az izgalmasan megrajzolt kapcsolati dinamikákban, amelyek egy szerelmi négyszög hátterében húzódnak meg.
Tovább olvasokA Baráti beszélgetések (kritikánk ITT) hangulatában, témafelvetésében sok mindenben hasonlít a Normális emberekhez. Egy 21 éves egyetemista lányról, Francesről szól, aki egy irodalmi ügynökségnél gyakornokoskodik, szabadidejében pedig a legjobb barátjával, Bobbival spoken word-esteken lép fel. Egy ilyen esten ismerkednek össze a fotósként és íróként dolgozó Melissával, aki felajánlja, hogy ír róluk egy portrécikket és ennek apropóján meg is hívja őket vendégségbe. A nő házában tartott vacsorán aztán kiderül, hogy van egy irigylésre méltóan jóképű és szexi férje is, Nick, aki ráadásul színészként dolgozik. Frances és Nick első látásra vonzódni kezdenek egymáshoz, majd Melissa és Bobbi háta mögött titkos szerelmi viszonyba kezdenek, ami persze jó sok titkolózáshoz és bonyodalomhoz vezet. A könyv olyan, mint egy jól felépített sakkjátszma: minden egyes szereplő lépése változtat az összes szereplő viszonyának dinamikáján. Így egy olyan folyamatosan hullámzó szerelmi négyszög jön létre, amelyet a közeledés-távolodás váltakozása határoz meg. Közben pedig Frances szemszögén keresztül kirajzolódnak az y-generáció problémái, félelmei is.
Mutatunk néhány képet a készülő adaptációról (fotók: Enda Bowe/Hulu):
Sally Rooney második regényéről, a Normális emberekről ITT írtunk, a könyvből készült sorozatról pedig ITT. Az író legújabb regényéről, a Hová lettél, szép világról szóló kritikánkat pedig ITT találod. Interjúnk Rooney-val ITT.