Bár A tűz és jég dala-regénysorozatatát már több mint 90 millió példányban adták el világszerte és lefordították 47 nyelvre, a Trónok harcát és a Sárkányok házát pedig milliók nézik, ez sem volt elég, hogy George R. R. Martin bejusson a jövő hónapban Glasgow-ban tartandó sci-fi konferenciára.
A Worldcon a legnagyobb évenként megrendezett esemény, amikor a sci-fi szerzők és rajongóik találkozhatnak. Most úgy tűnik, a promramtáblában hiába keresik majd a résztvevők Martin nevét.
A 75 éves író erről szomorúan számolt be a blogján, ahogy arról is, hogy ezzel együtt tervez elmenni a Worldconra.
Martin hiába próbálkozott
Martin azt írja, már januárban és februárban is megpróbálta felvenni a kapcsolatot a szervezőkkel, de telefonszámot nem, csak egy jelentkezési lapot kapott – ugyanazt, amit státusztól vagy hírnévtől függetlenül mindenkinek ki kell töltenie.
Kétféle program szervezésével is próbálkozott, egy kerekasztallal és egy januárban elhunyt író, Howard Waldrop megemlékezésével, de ezekre nem kapott választ.
A bejegyzést azzal zárja, hogy mindezek ellenére ott lesz a Worldconon, és pár eseményre is biztosan elmegy, de részvevőként, egyébként valószínűleg a bárban lehet majd találkozni vele.
Az író csütörtökön mutatta meg azt a kézzel írt Trónok harca példányt, amit egy honfitársunk küldött neki.
Tovább olvasokNem kivételeznek
A Guardian felvette a kapcsolatot a szervezőkkel, és az alapján azt írják, nem arról van szó, hogy Martint blokkolták volna. Egyszerűen – bosszantóan amatőr vagy valahol bájosan következetes módon – ragaszkodnak ahhoz, hogy minden résztvevőjük ugyanazon eljárás alá essen, nem kivételeznek senkivel.
A Worldcon egyébként egy önkéntesen szervezett, non-profit esemény, aminek egyik szóvivője a lapnak azt mondta: „A Glasgow 2024 összes programját a tagjaink javasolták. A mindenki számára biztosított méltányosság jegyében minden javasolt programpontot a pályázati eljárásunk keretében kell benyújtani. Mintegy 2000 tagunk nyújtott be javaslatot, és nagy örömünkre szolgál, hogy közel 1000 résztvevőt látunk vendégül a több mint 1000 órányi programon, amely a könyvektől, filmektől és játékoktól kezdve a tudományon, technológián és kultúrán át a legkülönfélébb témakörökkel foglalkozik.”
(Guardian)