Április 4-én Pék Zoltán fordításában adja ki újra magyarul az Agave Könyvek A kozmosz bábjait, Philip K. Dick egyik korai regényét. A kötet magyarul először 1998-ban jelent meg, azóta nem.
Szárnybontogatások
Philip K. Dick ma már vitathatatlanul a spekulatív irodalom egyik kultikus szerzője, az indulása azonban nem volt zökkenőmentes és sokáig anyagi gondokkal küszködött. 1950-ben kezdett el írni, első novelláit 1951-ben publikálta. Első regényét már 1950-ben befejezte, de azt csak 1994-ben (!) adták ki. A kozmosz bábjait 1953-ban írta meg és négy évvel később jelent meg. Érdekesség, hogy az ezután írt regényét, az Űrlottót hamarabb, 1955-ben kiadták. Az áttörést végül 1962-ben megjelent regénye, Az ember a fellegvárban hozta meg számára, melyért Hugo-díjat is kapott.
A magyarul újra A kozmosz bábjai főhőse Ted Barton. Amikor egy megérzésnek engedve visszatér a szülővárosába, az álmos kis Millgate-be, döbbenten látja, hogy az teljesen megváltozott. Nemcsak minden ház és épület más, de egyetlen ismerőst sem talál.
A rejtély tovább mélyül, amikor a helyi újság régi számában azt olvassa, hogy a millgate-i Ted Barton tizennyolc éve meghalt.
Mivel már elhagyni sem tudja a várost, hiába próbálja, Barton kénytelen-kelletlen nekiáll nyomozni az itt ható titokzatos erők után, és ezzel egy olyan játszmába keveredik, amely messze nem egyetlen emberről vagy akár egy városról szól.
Noha ez az 1957-ben megjelent regény a legkorábbi művei közé tartozik, ugyanúgy a sötétség és fény, valóság és illúzió problémáját járja körül, mint ahogy azt Philip K. Dicktől megszoktuk.