A Kamaszok színésze könyvben folytatja a sorozat üzenetét

A Kamaszok színésze könyvben folytatja a sorozat üzenetét

Stephen Graham könyv formájában gyűjti össze az apák fiaikhoz írt leveleit, amelyekben a Kamaszok sorozatban is felvetett kérdésekről beszélnek. 

bzs | 2025. október 20. |

A Kamaszok című Netflix-sorozat alkotója és sztárja Stephen Graham a széria témájának folytatásaként apák történeteit várja a fiúk nevelésével kapcsolatos tapasztalataikról, illetve arról, hogy mit jelent férfinak lenni új, Letters to Our Sons vagyis Levelek fiainknak című kötetéhez. 

Levelek fiainknak

Graham a BBC kérdésére elmondta, hogy a saját levele is szerepel majd a szövegek között. „Azt remélem, hogy ez a könyv folytatja majd a Kamaszokban közvetített üzenetet és eszközt ad az apák kezébe, hogy elkezdjenek beszélgetni a fiaikkal."

A Bloomsbury kiadó október 15 és január 12 között várja a leveleket a felhívásra az élet bármely területén dolgozó apáktól. 

„Várjuk a leveleket az elsőgyerekes apáktól, távol lévő apáktól, azoktól, akik ott voltak, de valójában soha nem voltak jelen, azoktól, akik elveszettek és azoktól, akik csak nem tudják hogy mondják ki, hogy szeretlek. Bármilyen korú apáktól, akik elmondják a fiuknak, mit jelentenek számukra és őszintén beszélnek arról is, mit jelent férfinak lenni" – részletezte Graham, akinek Orly Klein pszichológus segít a munkában.

Az alkotópáros és a kiadó minden megjelent levél után adományt ad a mentális problémákkal küzdő fiatal férfiakat támogató ManUp? alapítványnak és a Dad La Soul nevű szervezetnek. A könyv várhatóan 2026 októberében jelenik majd meg. 

A mérgező férfiassággal, valamint a digitális eszközök és közösségi média gyerekekre gyakorolt hatásával foglalkozó sorozatot mi is nagyon szerettük. Ezt írtuk róla cikkünkben. „Nem lehet elégszer leírni, hogy a Kamaszok című Netflix-sorozat mennyire fontos felkiáltójel a világ számára: nem mehetünk el szótlanul amellett, hogy milyen óriási veszélyt hordozhat magában, ha a fiatal fiúk magukra maradnak a közösségi médiában, és olyan nőgyűlölő influenszerek gyakorolnak rájuk hatást egy ilyen érzékeny fejlődési szakaszban, mint például Andrew Tate."

A sorozat nyomán valós változások is beindultak, a brit kormány támogatásával a Netflix elérhetővé tette a szériát az iskolákban.

(BBC)

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Ha láttad a Kamaszok Netflix-sorozatot, ez a könyv kötelező olvasmány

A közösségi média áthuzalozta a gyerekek agyát, de még lehet tenni ellene! 

...

Te ezt tudtad? - 8 könyv kíváncsi kiskamaszoknak

Könyvek olyan gyerekeknek, akiknek mindig van egy kérdésük, akiket mindennek érdekel a működése és a miértje.

...

Egy könyv, amely a kamaszoknak segít jól megélni a kamaszkort

Nagy a választék, ha a serdülők megértéséhez, neveléséhez keresünk felnőtteknek szóló szakirodalmat, útmutatót. De ki segít maguknak a kamaszoknak? A Túlélhető kamaszkor című kötet erre tesz kísérletet.

KÖNYVHÉT
...

Menekülés Újlipótból Manhattenbe – Köves Gábor és a New York-i viszketés

Megjelent Köves Gábor első regénye, az Apropó, New York – erről is beszélgettünk a Flair podcastben.

...

Test, hatalom és Kolozsvár – így épül fel a Tompa Andrea-univerzum

Valuska László Visy Beatrixszel beszélgetett frissen megjelent Tompa Andrea-monográfiájáról.

...

Függőség, traumák, eszképizmus: Tolvaj Zoltán harminc év szövegdzsungelét formálta regénnyé

Újabb elsőregényes a Flairben: hallgasd meg az epizódot!

...

Identitáskeresés Manhattan és a Lipótváros között – Garaczi László és Nagy Ildikó Noémi közös regényt írtak!

A szerzőpárossal könyvheti podcastünkben, a Flairben beszélgettünk.

...

Húsbányászat az űrben és kapitalizmuskritika: Markovics Botond mesél új sci-fi regényéről!

Jó hírünk van: a Flair még mindig nem ért véget!

...

Lehet-e örökölni a honvágyat? – Purosz Leonidasz mesél görög hátteréről / Flair #18

A Könyvhét utolsó, esős napján Purosz Leonidasz mesél legújabb, Honvágy című kötetéről. Hallgassátok a Flairt!

SZÓRAKOZÁS
...

Tarr Béla születésnapja alkalmából levetítik a tévében a Sátántangót – reklám nélkül

A Sátántangó teljes egészében látható lesz most vasárnap.

...

A Family Guy készítője sorozatot forgat a Dungeon Crawler Carl-könyvekből

Izgalmas alapanyag egy sorozathoz.

...

Megváltás helyett pusztító háború: itt a Dűne 3 új előzetese!

Pusztító vallásháborúk, személyes tragédiák az új előzetesben.

Kiemeltek
...

Mi volt a Liverpool sikerének titka a Jürgen Klopp-érában? – ebből a bestsellerből kiderül

Könyvajánló a Liverpoolról foci-vb-hez. 

...

10 éve halt meg Esterházy Péter: mi történt egy évtized alatt az író emlékezetével?

Tíz évvel a halála után alkotóház, irodalmi díj és focitorna is viseli a nevét. EP-re emlékezünk.

...

Kicsoda Orbán János Dénes, aki több mint 400 milliós jogdíjat osztott magának?

Több író is reagált az ügyre.

Hírek
...

Nagy Ervin feljelentést tett Orbán János Dénes ügyében

...

Feszült Netflix-thrillerben nyomoz Robert De Niro – itt van A Suttogó előzetese

...

Már japánul is megjelent a Sátántangó

...

„Édes Péter, éppen tíz éve léptél ki az ajtón” – írók emlékeznek Esterházy Péterre

...

A Színházi Kritikusok Céhe kivizsgálást kér Orbán János Dénes ellen

...

Orbán János Dénes-ügy: a kormány visszaszerzett 1,3 milliárd forintot