Mágikus regény és tiniszerelem: ezek a könyvek kaptak idén Nők Lapja Irodalmi Díjat

Mágikus regény és tiniszerelem: ezek a könyvek kaptak idén Nők Lapja Irodalmi Díjat

Negyedik alkalommal, hat kategóriában adták át a Nők Lapja Irodalmi Díjat november 5-én. Mutatjuk a nyertes regényeket!

chk | 2025. november 06. |

Negyedik alkalommal ítélték oda a Nők Lapja Irodalmi Díjat szerdán, a győzteseket hat kategóriában szólították a Hagyományok Házának színpadára: mutatjuk a díjazott regényeket!

Török Ábel és Schillinger Gyöngyvér is díjat kapott

A legjobb magyar kortárs regény díját Török Ábel a harmadik ég című regényének és a Kalligram Könyvkiadónak ítélte oda a szakmai zsűri (a mágikus faluregénybe itt olvashatsz bele, az íróval készült interjúnkat itt olvashatod, hét könyve kritikánkat pedig itt).

A legjobb külföldi kortárs regény díját Murakami Haruki A város és kiszámíthatatlan falai című műve és a Geopen Könyvkiadó kapta, a fordító Mayer Ingrid. (A regényről itt írtunk.)

-

A legjobb gyermekkönyv díját Marék Veronika és a Pagony Kiadó vihette haza a Prémszakáll és Torzonborz című könyvért, a legjobb ifjúsági és young adult könyv Kalapos Éva Veronika Nem hagylak itt - Bonobó 1. című műve lett, amely a Lampion Könyvek gondozásában jelent meg.

A Nők Lapja olvasóinak kedvence 2025-ben Kollár Betti Esküdt ellenségek - Szerelem első utálatra 1. című regénye a Magnólia kiadásában. Idén már másodszor adták át a magazin különdíját, elsőkönyves női szerzőként Schillinger Gyöngyvért jutalmazták a Margó-díj shortlistjére is felkerült Rohadjon meg az összes című első regényéért (olvass bele itt).

Így született meg a döntés

A magazin szerkesztősége által kategóriánkét összeállított listákat először egy nagyobb létszámú, a kiadói szakma képviselőiből álló grémium szűkítette le, a második körben pedig az irodalmi élet ismert alkotóiból és más szakemberekből álló zsűri választotta ki az év könyvét.

A magyar kortárs regény kategóriában Akovács Éva, a Nők Lapja főszerkesztője, Juhász Anna irodalmár és Alföldi Róbert színművész, rendező, a külföldi kortárs regény kategóriában Ribánszky Ágota, a NőkLapja.hu főszerkesztője, Al Ghaoui Hesna író, újságíró, rezilienciatréner és Beck Zoltán énekes, zenész zsűrizett.

A gyermekkönyveket Dudics Emese szerkesztő, újságíró, Vecsei H. Miklós színművész és Gyurkó Szilvia gyermekjogi aktivista értékelte, az ifjúsági és young adult könyvek kategóriában Jónap Rita újságíró, Bognár Edmond vlogger és László Panna színésznő, a Refresher újságírója döntött a végeredményről.

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Nádas Péter ismét fontos francia díjat nyert a Világló részletekkel

„Telibe talált a zsűri. Komolyan, bele szívem közepébe.”

...

Bruce Springsteen és Daniel Kehlmann is díjat kapott New Yorkban

A New York-i Közkönyvtár gáláján Bruce Springsteen meglepetéskoncertet adott.

...

Monumentális családregény az idei Goncourt-díjas – jövőre magyarul is bemutatkozik a szerző

Jövőre magyarul is olvasható a szerző egy kötete!

Hírek
...

Ebből a 7 könyvből kerül ki az Esterházy Irodalmi Díj idei győztese

...

A Nobel-díjas Han Kang regényét viszik színre a Radnótiban

...

Rebecca Yarros szakít a sárkányokkal új regényében

...

„Nemcsak aktuális, hanem időtálló is” – Szöllősi Mátyás regényét méltatja egy szlovák lap

...

Krasznahorkai László kapta az Artisjus Irodalmi Nagydíjat

...

A szentesi Kultfeszten Tandori Dezső lemezeibe is belehallgathatsz

Listák&könyvek
...

Aki megmutatta, hogy a természet az igazi kincs – 4 könyv a 100 éves David Attenborough életművéből

...

Magyar Péter kicsúszott a top 3-ból, Mélissa da Costa nyerte az áprilist a Bookline oldalán

...

Történelem, traumák, újrakezdés: magyar családregényeket ajánlunk a Lázárhoz

Futurotheca
...

100 éves David Attenborough, aki a természetnek adta a főszerepet

A világ egyik legismertebb és legszeretettebb természettudósát köszöntjük.

...

„Aki még a szúnyogra is rámosolyog, mielőtt lecsapja” – Bödőcs David Attenborough-t köszönti

Videóban köszöntötte a ma 100. éves természettudóst. 

...

„Úgy gondoltam, hogy csendben fogok ünnepelni” – David Attenborough hálásan köszöni a születésnapi köszöntéseket

Csendben akart ünnepelni, nem jött össze.

Kiemeltek
...

Krusovszky Dénes: Soha nem tudtunk ennyit másokról, mégis magányosak vagyunk

Hogyan változtatta meg az online tér az emberi kapcsolatainkat? Interjú Krusovszky Dénessel.

...

Anyák napjától apák napjáig – szülők hónapja a Könyves Magazinon

Ünnepeld velünk a Szülők Hónapját az Ezt senki nem mondta! és a Mamakör közös kampányában!

...

A kék zónák titka: mit csinálnak másképp azok, akik 100 évig élnek?

A 100 vagy annál több évig élő emberek tapasztalata és életmódja fontos alapigazságokat közvetíthet számunkra.