Olvassunk Nádast közösen!

Olvassunk Nádast közösen!

Ott Anna | 2020. június 22. |

A vírus okozta helyzet mindannyiunk hétköznapjait átformálta, de ahogy már több nehéz élethelyzeten segítettek át a könyvek, most sem történt ez másképp. Minden apró változásnak megvolt az irodalmi megfelelője, ha elszállni szerettem volna, akkor a segítségemre jött Boris Vian vagy Gabriel García Márquez  (fikció és valóság viszonyáról Márquez, valamint legutóbbi kötetéről itt írtunk - a szerk.), ha a lelkemben zajló zűrzavart akartam jobban megérteni, akkor elővettem Irvin D. Yalom könyveit. Ahogy belenyugodtam és megtaláltam a ritmusát a karanténnak, eljött a nagyregények ideje, amik a hétköznapokba vagy a hétköznapok okozta fejetlenségbe nem fértek bele.  Ezeket figyeljétek az Instagramon:  #olvassnádast és #párhuzamostörténetek15

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

nagy öröm, hogy ennyien kezdtétek el olvasni velem a Párhuzamos történeteket, nem is számítottam erre. biztos vagyok benne, hogy hatalmas utazás lesz ez a négy hónap együtt a regényben. kaptam egy csodálatos könyvet, a Párhuzamos Olvasókönyvet, ami "a regényben elbeszélt események hitelességét megalapozó, az ábrázolt korszakok levegőjét érzékeltető, a szerzőt a mű megírásában segítő dokumentumokat, továbbá Christina Viraghnak, a kötet német fordítójának bevezető esszéjét, a regény szerzőjével készült interjúkat és a jelentősen bővített záró tanulmányt Radics Viktória tollából tartalmazza. De legalább ennyire érdekesek a könyv illusztrációi, melyek részben Nádas Péter saját munkái, részben a háromkötetes nagyregényben ábrázolt helyszíneket, korokat felidéző archív fényképek." természetesen erre a kötetre is él a 30% kedvezmény a book24 oldalán az OLVASS-NADAST30 kuponkóddal július 14-ig. szerezd be szerintem! #olvass #olvassnádast #párhuzamostörténetek15 @jelenkor

Ott Anna (@ottanna) által megosztott bejegyzés,

Elmaradtak az irodalmi programok, az író-olvasó találkozók, a Margót is online szerveztük meg és a hangsúly eltolódott az íróktól az olvasók felé. Többeknek lett ideje olvasni, és arra sem sajnálták idejüket, hogy megosszák velem az olvasmányélményüket, elmondják, mit kaptak az adott könyvtől. Könyvekről beszélgetni az egyik legjobb dolog a világon. 

Egy reggel szembetaláltam magam Nádas Péter polcomon. 

Nádas Pétert olvasni mindig élmény, de nem tagadom, az olvasás során gyakran kihívásokkal szembesültem, épp ezért nekem fontos volt, hogy legyen segítségem, akivel meg lehet beszélni az olvasottakat, akinek fel lehet tenni a kérdéseimet. 

Ebből az élményből indultam ki akkor, amikor elhatároztam, hogy az idén 15 éves Párhuzamos történeteket szeretném másokkal együtt olvasni, egy olvasókört indítani júniusban. 100 oldalanként haladunk majd hetente, minden héten online beszéljük meg, mi történt az elolvasott 100 oldalban, kinek mit adott, kiben milyen kérdés merült fel, kinek melyik volt a kedvenc mondata, ki milyen nehézségbe ütközött. 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

a fejembe vettem, hogy szeretnék veletek együtt, párhuzamosan olvasni. az idén 15 éves Párhuzamos történetekre esett a választásom, szerintem örökre szóló élmény lesz együtt felfedezni és jobban megérteni Nádas Péter világát. 4 hónapon keresztül heti 100 oldalanként fogunk haladni, minden hétfőn live-olunk, ahol együtt kibeszéljük az adott részt egy szakértő segítségével. jövő héten kezdünk egy átfogó beszélgetéssel, az első 100 oldalról a június 22-ei héten beszélgetünk. csatlakozzatok a #olvassnádast projekthez és vegyétek meg a Párhuzamos történeteket vagy bármelyik másik Nádas kötetet most 30% kedvezménnyel a book24 oldalon (a kuponkód: OLVASS-NADAST30) egy nagy álmom válik most valóra, jó lenne ezt veletek megélni! ✨#párhuzamostörténetek15 #olvass #azirodalommindenkié

Ott Anna (@ottanna) által megosztott bejegyzés,

Szeretném, ha Nádas Péter a fiatalokhoz is eljutna, és ahhoz, hogy jól értsük, szükségem van szakértői segítségre. Az online beszélgetéshez minden héten olyan szakértő olvasók csatlakoznak, akik a legjobban ismerik és szeretik Nádas munkásságát, éveket töltöttek az életművével, így a befogadást segítik tudásukkal.

A beszélgetések minden kedden 20:00-kor a Jelenkor és a saját Instagram-csatornámon kezdődnek, és bármikor visszanézhetők lesznek. Június 23-án Sárközy Bencével, a Jelenkor Kiadó igazgatójával kezdjük a közös olvasást és értelmezést. 

Csatlakozz te is: #olvassnádast!

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Egy ideális világban nem lenne örökbefogadás - #olvass Ott Annával

Mártonffy Zsuzsa Akiknek két anyja van címmel könyvet írt az örökbefogadásról, amely fontos történeteket tár elénk, melyeket olvasva a szívtelen, gyermekét “eldobó” édesanya képét átírja a fejünkben. 

...

Nem az olvasás, a mániákusság tehet magányossá - #olvass Ott Annával

...

Buddha díler, boldogsággal üzletel - #olvass Ott Annával

A boldogságot hiába nem vásárolhatjuk meg, vannak, akiknek mégis elég pénzük van rá, hogy megpróbálják. Az orosz Viktor Pelevin Titkos pillantások a Fudzsi-hegyre című regénye azt bizonyítja, hogy a boldogságnál már csak a mocsárba való visszazuhanás kerül többe.

Hírek
...

Most már az Amazonon múlik, mikor várható az új James Bond

...

Stephen King visszatért a X-re, csak hogy beszóljon Trumpnak

...

Jókai 200: Olvasd el az író eddig kiadatlan verseit

...

Ez a kutatás nagyban megváltoztatja, amit a halakról gondoltunk + 3 könyv

...

Szex a könyvekben: Sally Rooney felfedi a titkait

...

Kevin Spacey A brutalista sztárját is zaklatta?

...

A feminista író, akit a fasiszták el akartak törölni, Elena Ferrante pedig újra felfedezte

Alba de Céspedes a 20. századi olasz irodalom egyik kiemelkedő alakja: küzdött a fasizmus ellen, baloldali és feminista nézeteit írásaiban sem titkolta. Börtönbe zárták, bestseller könyvét betiltották, ma pedig talán népszerűbb, mint valaha – ez pedig részben Elena Ferrante érdeme.

Szerzőink

...
Szabolcsi Alexander

A 18. századi „olvasási járvány”, ami öngyilkosságokhoz vezetett

...
bs

A spiritualitás fogja megoldani az ökológiai válságot? – Zöld könyv podcast Litkai Gergellyel

...
Borbély Zsuzsa

Egy Jókai-regényben független nő nem lehet boldog

Kiemeltek
...

Miért gondolja bárki, hogy gyereknek lenni jó?

A gyerekkorról nemcsak nosztalgikusan, hanem őszintén is lehet beszélni. Lana Bastašić Tejfogak című novelláskötete a hét könyve. 

...

„A halál nem fájhat ennyire” – Totth Benedek írása egy még el nem készült regényből

Olvasd el a részletet, ami a Könyves magazin nyomtatott különszámában jelent meg először.

...

Petőfi és Szendrey Júlia szerelme: miért választja egy finom úri kisasszony a szegény költőt?

Bizonyára sokan azt gondolják, hogy már mindent megírtak Petőfi Sándorról és Szendrey Júliáról, pedig Gyimesi Emese kötete teljesen más fényben mutatja meg ezt a kapcsolatot.

Olvass!
...

Hogyan változik meg az életed, ha kávéházat nyitsz a háború utáni Bécsben?

Az osztrák író és színész regénye az 1966-as évek Bécsébe kalauzolja az olvasót.

...

„Harmincnégy évesen még mindig az anyja elismerésére és áldására várt” – ilyen a mérgező anya-lánya kapcsolat

Hogyan lehet felépülni abból, ha az anyánk nem jól szeretett? 

...

A gleccser sem áll a szerelem útjába a finn író-biológus könyvében – Olvass bele!

Inkeri Markkula író-biológus hőse az éghajlatváltozás következményeit tanulmányozza egy gyorsan olvadó gleccseren, amikor egy titokzatos férfival találkozik.