- Mire az első kötet, az Évszakhoz képest hűvösebb megszületett, Harag Anitának rengeteg sikerületlen szövege volt. Szerinte amikor elkezd az ember írni, meg kell barátkoznia a gondolattal, hogy amit ír, még nem jó; az a kulcs, hogy az ember kivárja, mire a rosszból jó lesz.
- Fontos volt a szakmai visszajelzés is, mert az elején az ember a saját szövegeire még vak; a szövegeit irodalmi műhelyekbe vitte, a Független Mentorhálózatban pedig Szolláth Dávid volt a mentora.
- 2019 őszén jelent meg a kötet, ha újraolvassa, mindig mást vesz észre benne, de már tud olvasóként viszonyulni a kötethez.
- Regényekkel szokott rá az olvasásra, az első nagy olvasmányélménye az Abigél volt. Rögtön utána jött Robert Merle Malevil című kötete. Kamaszként családregényt kezdett írni, ami egy nickelodeonos sorozat átirata volt, egy road trip története.
- Gyerekként szeretett volna sokat utazni, és a jó életet úgy képzelte el, ha valaki sok helyen megfordul, sok országban él. Valószínűleg azért érzett így, mert gyerekként mindig „ugyanazt a sarkát foglalta el a világnak”. Pécsen járt egyetemre, ott jött rá, hogy csak a saját helyét kell megtalálnia.
- Indológiát tanult, de a hindi fordítás az elején nehezen ment neki, és azt kellett meghallania, „hogyan működik magyarul egy mondat”. A saját szövegeinél ugyanakkor nem merült fel a kérdésként, hogy milyen a jó mondat, ott automatikusan jött.
- Magyar szerzők közül Tóth Krisztina és Szvoren Edina volt rá nagy hatással; utóbbi szerző azért is fontos, mert markánsan felvállalja, hogy novellista, és benne sincs regénykényszer. Viszonylag későn jött az életébe Raymond Carver, az ő minimalizmusa „nagyon válasz volt arra”, amit ő csinál.
- Harag Anita szerint egy novellát elolvasni nagyobb igénybevétel, mint egy fejezetet egy regényből. Az olvasó fejében a novella nulláról kezd, hiszen nincs meg a világ, nincsenek meg a karakterek. Személyes tapasztalata szerint egy regény világába legalább egy óra olvasás után tud belehelyezkedni, a novellánál ezzel szemben nagyon kell figyelni. A novella rövid terjedelemben nagyon sűrű tud lenni, és tud annyit mondani, mint egy jó regény.
Harag Anita Vasárnap, ebéd nálunk című tárcasorozatot ír a Könyvesen, ennek legutóbbi részét ITT olvashatjátok.