A két cím összekapcsolódása azért is érdekes, mert mind a 12 év rabszolgaság feldolgozása, mind a 2018-as Fekete Párduc-film kiemelkedően fontossá vált az amerikai fekete öntudat és büszkeség szempontjából. Ezt erősíti meg Ridley nyilatkozata is, amit az IGN idéz:
“Olyan nyár van mögöttünk, amikor azt láttuk, hogy fekete emberek a jogaikért küzdenek, és kiállnak értük olyan módokon, ahogy évek óta nem tették.”
Ridley kiemelte, hogy számára mennyire fontos, hogy újra elkezdjenek beszélni szeretetről, reményről és megbánásról - hiszen ezek olyan alapvető érzelmek, amelyekben valamennyien osztozunk. Éppen ezért a baráti szeretet most hangsúlyos szerepet kap majd a Fekete Párduc-füzetekben.
Ridley a stafétát Ta-Nehisi Coatestól veszi át, aki eddig a Wakanda Intergalaktikus Birodalma történetet írta. A Ridley-féle új sorozat 2021 augusztusában indul el.
A Fekete Párduc néven a Bosszú Angyalaihoz (a filmekben Bosszúállók) csatlakozó T'Challa most a Földön fog új kihívásokkal szembesülni, mikor visszatérne a wakandai trónjára. Az új kalandok fókuszába inkább a kémkedés kerül, és az, hogyan versenyez T'Challa az idővel, hogy megmentsen egy fedett ügynököt, mielőtt az elfogásából nemzetközi botrány robban ki.
Fekete Párduc az első afrikai származású szuperhős a mainstream amerikai képregényekben. Először 1966 júliusában tűnt fel egy Fantasztikus Négyes-füzetben, ezzel évekkel megelőzte a többi fekete szuperhőst, Sólymot (1969), Luke Cage-et (1972) és Pengét (1973) a Marvelnél, valamint a Zöld Lámpás John Stewartot (1971) a DC-nél.