161 éves cikk a 12 év rabszolgaság főhőséről

.konyvesblog. | 2014. március 04. |

Solomon Northupot elrabolták, és tizenkét évig rabszolgaként dolgoztatták. Steve McQueen Oscar-nyertes filmje óta mindenki számára ismerős a sztori (az adaptációkról szóló cikkünket olvasd el itt). A film, pontosabban az annak alapjául szolgáló könyv, azonban valós esetet dolgoz fel: Solomon Northup New York-i születésű hegedűművész ugyanis szabad emberként élt, egészen addig, amíg 1841-ben Washingtonban el nem rabolták, és el nem adták rabszolgának. Tizenkét évig dolgoztatták különböző lousianai ültetvényeken, végül 1853-ban szabadult.

12years.jpg

Esete már akkor is feltűnést keltett, a New York Times például 1853-ban egy teljes oldalt szentelt Northup történetének. A NYTimes korabeli cikke, amely azt állította, hogy a maga teljességében elsőként foglalkozott Solomon Northup elrablásával, megemlíti azt is, hogy Louisiana állam törvényei szerint a férfi elrablóit nem lehetett felelősségre vonni, és a rabszolgaságban eltöltött évekért a férfi kártérítést sem követelhetett, mivel későbbi tulajdonosainak nem volt tudomásuk arról, hogy egy máskülönben szabad polgárt vásároltak meg.

A New York Times korabeli cikkéért kattints a Gawker oldalára!

Olvass minket e-mailben is!

  • Személyes ajánló a legérdekesebb tartalmainkról!
  • Extra tartalom csak feliratkozóknak!
  • Így biztosan nem maradsz le a legfrissebb könyves hírekről!
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

ADVENT
...
Könyves Advent

Nézd meg a Karácsonyi ének eredeti illusztrációit! 

Hangolódjunk a karácsonyra! 

...
Könyves Advent

8 szakácskönyv karácsonyra, hogy az ünnepek után se legyen szerény a konyha

Harry Potter-fogások, koreai konyha vagy éppen a klasszikus erdélyi ízek. Csak legyen időtök mindent megfőzni!

...
Hírek

Netflixen lesz látható az Igazából szerelem rendezőjének új karácsonyi filmje

Richard Curtis egy korábbi, karácsonyi írását dolgozza fel egy animációs film, ami a Netflixen lesz látható. Az Igazából szerelem rendezője beszélt a projektről, és kiderült miért olyan fontosak a rossz karácsonyok.