Ahogy a lap is felidézi, az Alexandrának rossz volt a híre, mert rendszeresen csúszott a szerződéses kifizetésekkel, a 2017-es csőd után pedig több száz kisebb könyvkiadónak maradtak adósai, többeket ezzel súlyos helyzetbe taszítva.
A Telex beszámolt arról is, hogy ugyan a csőd miatt több feljelentés is született, az ügyészség még mindig nem jutott el a gyanúsításig, a nyomozás a felderítési szakaszban van. A nyomozás a „sikkasztás úgynevezett egyszerű gyanúja miatt” zajlik, ami kapcsán a lap hozzáteszi, hogy ilyenkor a büntetőeljárási törvény szerint a nyomozásnak nincs határideje.
A Magyar Könyvkiadók Érdekvédelmi Szövetsége (MKÉSZ) nyílt levelet írt Polt Péter legfőbb ügyésznek az Alexandra-botrány miatt, amelynek négy éve nincsen megoldása.
Galambos Ádám, a Magyar Könyvkiadók Érdekvédelmi Szövetségének (MKÉSZ) elnöke azt mondta a Telexnek, hogy szerinte ki jehet jelenteni, hogy itt valaki ellopta a pénzt, most pedig azt látjuk, hogy a “Matyi-féle cégbirodalom folytatja a pályafutását, mintha mi sem történt volna”. Az MKÉSZ az Alexandra-csőd után jött létre, a kisebb, független kiadók számára.
A lap az Alexandra vezetőit is megkérdezte, tervezik-e kompenzálni a károsult kiadókat és könyves szakembereket. Matyi Dezső a lányához irányította őket, aki azzal hárított, hogy ő nem illetékes a 2016-os dolgokban nyilatkozni. Szerinte a könyvkiadók egy része még mindig abból él, hogy a 2016-os eseményekre hivatkozik. Úgy gondolja, a legtöbb veszteséget az Alexandra szenvedte el, de kemény munkával talpra tudtak állni. Azt tanácsolja a kiadóknak, hogy "ne a múltból táplálkozzanak", mert "a befektetett munka mindig megtérül".