A rejtett jelzések tinta nélkül készültek és egy kora középkori kötet lapjain találták meg őket - a könyvet jelenleg az Oxfordi Egyetem Weston könyvtárában őrzik.
A kutatók úgy vélik, egy magas rangú, tanult nő lehet az “elkövető”, akkoriban ugyanis csupán az elit tagjai közül valók tudtak írni és olvasni.
A feliratok közül több egy óangol női név, bizonyos Eadburg, a kutatók szerint ez lehetett annak a személynek a neve, aki a titkos jelzéseket a lapokba véste. A célja pedig az lehetett, hogy megjelöljön bizonyos passzusokat a szövegben. A teljes Eadburg nevet mindenesetre öt oldalon is megtalálták, további tíz lapon pedig rövidítve.
A szinte láthatatlan rajzok jelentése ugyanakkor nem világos. Van, amelyiken egy ember kitárja a karjait egy másik fel, aki viszont feltartja a kezét, mintha meg akarná állítani az elsőt.
A kötet egyébként Az apostolok cselekedeteinek latin nyelvű másolata, ami Dél-Angliában készült i.sz. 700 és 750 között.
Eadburg kilétét inkább csak tippelni tudják, a több mint nyolc jelölt közül az egyik elég valószínű megoldás az az Eadburg, aki apátnőként vezetett egy apácazárdát a 8. század közepén.