Tamássy-Lénárt Orsolya elmondta, számára teljes mértékben mellbevágó és megdöbbentő volt olvasni ezt a történetet. „Van itt egy 100-150 évet felölelő családtörténet a pozsonyi gettótól San Franciscóig. Geográfiailag és időben is egy nagyon szép ívet ír le Alice és családjának a története, amit rendszeresen kiforgattak a sarkaiból” – fogalmazta meg. Kiemelte, hogy míg a zsidó családokban nagyon fontos volt a tehetség és a tanulás, mivel azt gondolták a tudás az egyetlen, ami rablásbiztos, addig ez a történet éppen arról szól, hogy a 30-as években még ezt is el lehetett lopni.
Blaschtik Éva azt mondta, számára is rendkívül izgalmas élmény volt a könyv, amit akár családregényként is lehet olvasni. Amikor először a kezébe került, annyira lelkesedett érte, hogy úgy érezte, ezt le kell fordítani. A lelkesedése aztán találkozott az Athenaeum Kiadó szándékával, és így születhetett meg végül aztán a könyv magyar kiadása. Kiemelte azt a szemléletességet, ahogyan az író a könyvben megjelenítette a különböző helyszíneket és korszakokat a pozsonyi gettótól a bécsi századfordulón keresztül az internáló táborokon és gyerekotthonokon át egészen Amerikáig. „Rendkívül plasztikusan tud írni Karina Urbach és nagyon magával ragadja az olvasót” – mondta.
Alice Urbach túléli a zsidóüldözéseket, majd Amerikából hazalátogatva azzal szembesül, hogy egy bizonyos Rudolf Rösch neve alatt kapható a boltokban a szakácskönyve. Alice unokája történészként eredt a kalandos életű szakácskönyv nyomába. Olvass bele!
Tovább olvasokForgách Kinga arról beszélt, hogy az Alice könyve se nem szakkönyv, se nem történelmi regény, hanem egy köztes műfaj, elsősorban és leginkább egy nagyon szerteágazó családtörténet, ami a történelmi kontextust is alaposan bemutatja. És bár a történészek nem igazán szoktak foglalkozni a saját családjuk múltjával – hiszen nehéz objektívnek maradni –, Karina Urbach olyan dokumentumok és hangfelvételek birtokába jutott, amelyek miatt mégis úgy érezte, meg kell örökítenie nagymamája, Alice Urbach történetét az utókor számára. A beszélgetésen ezután szóba került még az egyes családtagok sorsa, a gasztronómia világa, a nők helyzete a korban, az emigráció nehézségei és persze a könyvek „árjásításának” kérdése is, amely a könyv központi témája. Emellett arról is szó esett, hogy mi az aktualitása ma ennek sokrétű és szerteágazó, sok szempontból tanulságos családtörténetnek.