Az Égig érő csalán egy családregény, amelyben nagy szerepet kapnak a fiatal felnőtt főszereplő gyerekkori emlékei. A családi jelenetek emlékbetörés-szerűen jelennek meg a regényben, és a cselekmény során egyre konkrétabban rajzolódik ki egy gyerekkori szexuális bántalmazás emléke.
Forgách Kinga fontosnak tartotta kiemelni, hogy számára ez a harag és az emlékezés könyve is. Beszélt arról, mennyi különböző síkon jelenik meg a regényben a trauma: egyrészt a múlt és a jelen idő váltakozó használatán, másrészt a nyúl, a csalán, a rügyek metaforáin keresztül. Lapis József Borda Réka első verseskötetéből, a 2017-ben megjelent Hoaxból is felolvasott, észrevette a két könyv közötti összecsengéseket, a közös mozzanatokat, témákat, képeket. Kállay Eszter azt hangsúlyozta, hogy mennyire pontosan ismeri a könyv a trauma természetét. A beszélgetésben fontos szerepet kapott a regényben kirajzolódó család, mint rendszer, különös tekintettel a nagymama alakjára. Szó esett a szexuális bántalmazás gyakoriságáról is Magyarországon, hogy miért számít még mindig tabunak, és hogy hogyan járulhat hozzá a könyv ahhoz, hogy megtörje a témát övező hallgatást.
A Ms. Columbo Olvas a Goethe Intézet és a Szépírók Társasága Női Érdekvédelmi Fóruma (SZÍN) podcast-sorozata, amelyben kritikusok vitatják meg kortárs német és magyar női szerzők könyveit. Kutatások szerint a női szerzők könyveiről szóló kritikák a mai napig jelentősen alulreprezentáltak a férfiak műveinek értő elemzéséhez képest. Ha szó esik a műveikről, akkor is főként nők beszélnek róluk. A sorozat célja, hogy javítson ezen az aránytalanságon, és felhívja a figyelmet a német és a magyar női szerzők munkáira.