Az Apple TV+ posztapokaliptikus sorozatának, A siló második évadának forgatása 2024 márciusában ért véget, és a főszereplőt alakító Rebecca Ferguson azt is bejelentette, hogy négy évadra tervezik a szériát.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
A Hugh Howey regényfolyamán alapuló sorozat egy olyan jövőben játszódik, amikor az emberiség megmaradt tagjai egy közel 150 emeletes, földbe nyúló silóban élnek, mivel a külvilág lakhatatlan. A Siló
a túlélésért küzdő emberiség története, olyan disztópia, melyben kegyetlenné és mérgezővé vált a kinti világ.
Látni nem sokat lehet belőle, beszélni róla pedig egyenesen tilos. De mindig vannak olyanok, akik remélnek és álmodnak. Ők azok, akik veszélyesek, a lakók, akik másokat is megfertőznek az optimizmusukkal. Egyszerű büntetés vár rájuk: éppen azt kapják, amit akarnak, kimehetnek a silóból. Miután az előző seriff egy borzalmas rituálé keretében elhagyja a silót, Juliette, a mélyben dolgozó gépész egyik pillanatról a másikra, teljesen megmagyarázhatatlanul a törvény fejévé válik. Újdonsült hatalmának birtokában, a régi hagyományokat a legkevésbé sem tisztelve Juliette egy sötét összeesküvés részleteit fedi fel. Ha követi a nyomokat, akkor talán felfedheti az igazságot.
Ha tetszett a sorozat, akkor az adaptáció alapját adó regényen kívül ezt a három könyvet ajánljuk a figyelmedbe:
Cormac McCarthy: Az út
Az út, amit üszkös romok és rothadó tetemek szegélyeznek. Az út, amin éhes útonállók hordái és tébolyult koldusok portyáznak. A semmibe tart. Az út, amin egy apa és a fia halad. A fekete égből por és hamu hullik a hideg földre, a fény, az élet és az értelem kiveszett a világból. A fiú sosemvolt gyermekkorának játékait rejtegeti a rongyos pokróca alatt. Az apa egy pisztolyt, két golyóval, hogy bármikor véget vethessen a szenvedésüknek. McCarthy lecsupaszított világában az emberi lét alapvető kérdéseinek súlyával szembesülünk. Van-e helye a túlélés puszta ösztönén túl a szeretetnek és az egymás iránt érzett felelősségnek? Van-e értelme az elviselhetetlen körülmények ellenére reménykedni egy jobb jövő létezésében? És végül lesz-e erőnk nem fölfalni egymást?
Margaret Atwood: Guvat és Gazella
Az üszkös romokkal borított posztapokaliptikus, mégis furcsán paradicsomi tájban gyönyörű, tea-, krém- és mézszín emberek élik egyszerű mindennapjaikat: bogyókat, gyökereket gyűjtenek, bujkálnak a mutáns vadállatok elől, dorombolva gyógyítják egymást, nevelik gyermekeiket. Nem ismerik sem a szerelmet, sem a háborút, nincs bennük birtoklási vágy. Ők a Guvatkák, a génmódosított faj, amely túlélte az emberiséget kipusztító járványt. Csupán egyetlen ember él velük: a rejtélyes Hóember, akit vallásos rajongással vesznek körül. Hóember magányosságában az emlékeibe menekül, így ismerjük meg a járvány előtti, tehetős Kampuszokra és a nyomortól, bűnözéstől és betegségektől sújtott plebsztelepekre szakadt világ történetét, ahol mindenki sorsa az elvtelen Konszernek és a központi biztonsági szolgálat embereinek kezében van. Ebben a könyörtelen világban határozza el Hóember gyermekkori barátja, a zseniális géntechnológus Guvat, hogy létrehozza az embernél tökéletesebb fajt. Bármi áron. Margaret Atwood nagyszabású disztópiája a MaddAddam-trilógia.
Emily St. John Mandel: Tizenegyes állomás
Pusztító erejű influenzajárvány szabadul el, amely heteken belül romba dönti a civilizációt. Így szinte senkinek sem tűnik fel, amikor a pandémia kitörésének estéjén a Lear király címszereplőjét alakító színész szívrohamot kap előadás közben. A férfi élete és elmúlása azonban láthatatlan szálakkal köti össze többek között képregényrajzoló exfeleségét, Mirandát, a mentősnek tanuló Jeevant és a halálát végignéző gyerekszínész Kirstent. Húsz évvel később Kirsten a gyökeresen átalakult világ települései között vándorol színészek és zenészek kis társulatával. Utazó Szimfóniának nevezik magukat, és minden energiájukkal igyekeznek fényt vinni az egymástól elvágott, túlélésért küzdő közösségek életébe. Amikor azonban megérkeznek St. Deborah by the Water kisvárosába, megismerkednek egy erőszakos és megszállott prófétával, aki életveszélyes fenyegetést jelent a környezetére.
Nyitókép: AppleTV+