A világhírű széria első négy részének kimagasló kritikai- és közönségsikere után Richard Osman (interjúnk itt) úgy döntött, itt az ideje átmenetileg új vizekre evezni.
Miközben nagy erőkkel zajlik a A csütörtöki nyomozóklub filmadaptációjának forgatása Steven Spielberg produkciós cégének gyártásában (egy sor A-kategóriás sztárral, mint Pierce Brosnan, Jonathan Pryce, Sir Ben Kingsley és Helen Mirren), addig Osman vadonatúj nyomozópárost mutat be az olvasóknak.
Gyilkosokra utaznak
A Gyilkosokra utazunk főhősei Amy és Steve – nem kevésbé emlékezetes figurák, mint a nyugdíjasklub bentlakói. A testőrként dolgozó fiatal és bátor nő, és feleségét gyászoló, hajdani rendőr apósa a buddy-filmek ikonikus párosait idézik, és ketten együtt erednek egy fantomszerű figura nyomába, aki olyan titokzatos, hogy még az sem biztos, hogy létezik-e egyáltalán.
Osman olyan, az ő szerzői univerzumában új témákat is behoz a regénnyel, mint az influenszerek csillogó világa vagy a mesterséges intelligencia fenyegető réme. Ami marad, az szórakoztató humor, a remek karakterépítés és a csavaros cselekmény. A magyar kiadás november 12-én jelenik meg.
Osman és a ChatGPT
Osman nemrég egy BBC-s interjúban beszélt új regényéről: „Steve nyugodt életre vágyik, de az energikus és elszánt Amy belerángatja a kalandba”.
Azt is elmondta, hogy az após-meny párossal a házassággal „szerzett” rokonokkal kapcsolatos sztereotípiákat is meg akarja dönteni. „Olyan embereket akartam összehozni a könyvben, akiknek egyébként nem kereszteznék egymást az útjaik. Valószínűtlen párt alkotnak, de a kapcsolatuk tiszteleten és szereteten alapszik.”
Az író ChatGPT-t is használt a regényhez, a gyilkos ugyanis ezzel íratja a leveleit. „Végre hasznát vettem a ChatGPT-nek, mert szerintem egyébként nem sokat ér – mondta az író. – Mindenképpen segítség, ha az áramszolgáltatódnak akarsz levelet küldeni, de abban biztos vagyok, hogy regényt nem tud írni. Annyira lapos.” Ugyanebben az interjúban egyébként a A csütörtöki nyomozóklubról is elárult új információkat.