TJ Newman légiutas-kísérő épp egy Los Angeles és New York közti járaton dolgozott, amikor felmerült benne a levegőben játszódó terror-regénye, a Falling ötlete. Egészen pontosan a pilótafülkébe vezető utat állta el addig, amíg a gép vezetője vécére ment. "A repülőgép elejében álltam, az utasokat néztem. Sötét volt, mindenki aludt. És akkor arra gondoltam, hogy az életük, mindannyiunk élete a pilóták kezében van" - nyilatkozta. Mindebben még nincs semmi új, akkor viszont az jutott eszébe, hogy ennyi hatalom és felelősség vajon mennyire teszi sebezhetővé a pilótákat.
A gondolat nem hagyta nyugodni, és egy következő úton megkérdezte a pilótát, mit tenne, ha túszul ejtenék a családját, és azt mondanák neki, ha nem zuhan le az utasokkal teli géppel, akkor megölik a családtagjait. A pilóta nem tudott válaszolni, a gondolat pedig megrémítette. Newman ekkor már tudta, hogy elkapta egy történet elejét. Mivel gyakran dolgozott éjszakai járatokon, ezért fejben sokat tudott dolgozni a cselekményen: ebből lett végül a Falling, a levegőben játszódó terror-regény, egyben az első könyve, amelyet a Simon & Schuster hétszámjegyű összegért vásárolt meg.
A kezdet viszont nem volt ennyire biztató, hiszen 41-szer küldte el, és 41 helyen utasították vissza. A 42. alkalommal, amikor már úgy érezte, nincs veszítenivalója, egy Shane Salerno nevű ügynököt keresett meg, aki azonnal lecsapott a kéziratra. Utóbbin persze még dolgozni kellett, közben pedig beütött a pandémia, így Newman otthon sokat tudott módosítani, javítani a szövegen. A kiadó végül egy kétkönyves szerződést kötött vele, amit Newman alig tudott elhinni, hiszen volt idő, amikor majdnem feladta az egészet. A kötet várhatóan nyáron jelenik meg az Egyesült Államokban, az első dedikálást pedig abban a phoenixi könyvesboltban tartják majd, ahol Newman azelőtt dolgozott, hogy stewardessnek állt volna.
Forrás: Guardian