A képen egymásra helyezett könyvek közül az első Ian Douglasé, a Scolar adta ki. A Megbetegít-e a modern technológia? - Bevezetés a XXI. századhoz azt megvizsgálja, hogy a képernyő előtt töltött idő és általában a technológia folyamatos használata milyen hatással van a személyes döntéseinkre és a kapcsolatainkra, azonkívül arra is javaslatot tesz, hogy miként mérsékelhetjük mindennek káros hatásait.
A második Boyé Lafayette De Mente A kínai észjárás - A hagyományos kínai gondolkodásmód és kortárs kultúrára gyakorolt hatásai a Pallas Athéné kiadó gondozásában. A könyv rámutat Kína olyan tradicionális értékeire és viselkedési normáira, amelyek továbbra is fontos szerepet játszanak a kínaiak üzleti életében és társadalmi viszonyaiban, illetve ismertet olyan kulcsfontosságú területeket, amelyek a nyugati kultúráknak és a piacgazdaságnak köszönhetően átalakultak. A szerzőnek egyébként van könyve A koreai észjárás címmel is, valamint a kiadónál elérhető kötet a japán észjárásról is.
A harmadik kötet Rod Dreher, a The American Conservative című magazin vezető szerkesztőjének könyve, a Szent Benedek válaszútján, ami a gyakorlati teológia megközelítésével irányelveket és példákat is kínál az olvasóknak. A fülszöveg szerint a szerző a Biblia, Szent Benedek Regulája, az egyháztörténet, a filozófia és a teológia története, valamint a nyugati társadalomtörténet segítségével gyúrta össze a mondandóját. Magyarul az Idea Conservativa sorozatban jelent meg.
A negyedik Helen Russell Egy év a világ legboldogabb országában – Hogyan éljünk dán módra című könyve. A brit szerző Dániába költözve azzal szembesült, hogy a dánok nemcsak a sztereotípiák és a statisztikák szerint boldogok, hanem tényleg. A magyarul a HVG Kiadónál megjelent könyvben pedig azt foglalta össze, hogy szerinte mit csinálnak jól és mit rosszul a dánok.
És íme, az eredeti bejegyzés:
(Kiemelt kép: Wikipedia/Lawrence Jackson (White House))