Obama memoárja volt 2020 bestsellere Amerikában

Barack Obama elnöki memoárja, az Egy ígéret földje volt a legnagyobb példányszámban eladott könyv az USA-ban tavaly – írta a Publishers Weekly. A 2020-as bestsellerek listájának élén megtaláljuk még Stephenie Meyer új Alkonyat-regényét, a Midnight Sunt is, valamint Dav Pilkey Dog Man című könyvét.

fk | 2021. január 12. |

Úgy tűnik, a pandémia évében a társadalmi-politikai kérdések is nagyobb hangsúlyt kaptak. Barack Obama memoárjából hat hét alatt közel 2,6 millió példányt adtak el, és ezzel az év bestsellere lett az Egyesült Államokban (bár azt hozzá kell tenni, hogy Michelle Obama könyvéből 2018-ban 3,4 millió példányt adtak el ugyanennyi idő alatt). Az elnökválasztás miatt a Donald Trumpról szóló könyvek is nagyon jól fogytak tavaly, három ilyen kötet is bekerült az év 25 bestsellere közé: a 4. helyen áll Mary L. Trump kötete, a 15. John Bolton, a 23. pedig Bob Woodward könyve a listán.

Nagyon jól fogyott Stephanie Meyer új Alkonyat-könyve, a Midnight Sun is, valamint Dav Pilkey Dog Man című könyve, de az Éhezők viadala előzményregénye, az Énekesmadarak és kígyók balladája (olvass bele ITT) is a lista elejére került.

A 2020-as bestsellerek teljes listáját ITT találjátok!

Kapcsolódó cikkek
...
Hírek

Barack Obama memoárja máris listavezető lett Amerikában

November 17-én jelent meg a tengerentúlon Barack Obama memoárja, az Egy ígéret földje, amely – Michelle Obama könyvéhez hasonlóan – pár héten belül listavezető lett. Magyarul a HVG Könyveknél jelenik meg december 9-én.

...
Hírek

Augusztusban jelenik meg új Alkonyat-regény

Stephenie Meyer beadta a derekát, és 12 év után úgy döntött, mégis kiadja az Alkonyat-univerzumot bővítgető regényét, a Midnight Sunt.

...
Beleolvasó

Exkluzív: olvass bele Az éhezők viadala előzményregényébe!

Megjelent Az éhezők viadala előzményregénye, az Énekesmadarak és kígyók balladája. A trilógia világhírű szerzője,Suzanne Collins interjúban mesélt az új könyvről, amelybe most ti is beleolvashattok!

Hírek
...
Könyvtavasz

Kairó iránt nem maradsz közömbös: vagy megszereted, vagy megutálod

...
Hírek

Bill Gates a siker emberformáló erejéről és Afrikáról ajánl nyárra olvasnivalót

...
Hírek

Itt a Szép Magyar Könyvek listája!

...
Nagy

Diktátorok, Paul Lendvai, dinamikus Föld és zártkerti Magyarország - Non-fiction a Könyvhéten

...
Zöld

Egy csapat újságíró befejezi a meggyilkolt riporter könyvét Amazónia megmentéséről

...
Hírek

Az ifjúsági polcról az úgynevezett gyermekvédelmi törvény miatt kerültek le könyvek

...
Szórakozás

Tóth Krisztina-bemutató, Kártyajáték, Irodalom Éjszakája, Könyvhét [Programajánló]

...
Beleolvasó

Milbacher Róbert nagyanyjának élettörténetét írta meg a halálos ágyától gyerekkoráig

...
Hírek

Találkozz a Budapest Nagyregény szerzőivel a Vörösmarty téren!

Még több olvasnivaló
...
Nagy

Kafkánál a valóság az igazi rémálom, az élet pedig maga a reménytelenség

Franz Kafka az idegenség írója, aki a létezésben nem talál semmiféle otthonosságot – az ember létét a világban kiúttalan, elidegenedett, szorongással és félelemmel teli állapotként jeleníti meg, elsősorban a groteszk és az irónia segítségével, egy szürreális, mégis ismerős világ megteremtésével. Újraolvasó rovatunk májusi könyve Kafka talán leghíresebb műve, A per

...
Nagy

Az izlandi Dan Brownt keresték, ezért megírta első krimijét Lilja Sigurðardóttir

Lilja Sigurðardóttir az izlandi krimi fontos szerzője, Csapda című regényét most fordították magyarra. Az éppen Budapesten tartózkodó szerzőt a regény kapcsán kérdeztük többek között a skandináv krimiről, írói rutinjáról, az izlandi társadalomról, kokaincsempészetről és homoszexualitásról. 

...
Panodyssey

Borda Réka: Hová lettek a tárgyak az irodalomból? [Tárgydilemmák]

"A szépirodalom persze az ember, nem a környezet nagy kérdéseit taglalja – mindazonáltal környezetünk nemcsak hogy nem elhanyagolható, hanem sok esetben minket meghatározó dolgok összessége, amelyek funkcióval való megtöltése képes színesíteni, mélységgel megtölteni az irodalmi alkotásokat. Elvégre tárgyaink és tereink mi magunk vagyunk: nincs civilizáció, ha mi, emberek nem alakítjuk környezetünket." Borda Réka Tárgydilemmák című esszésorozatának következő részében azt vizsgálja, hogyan és miért hiányzik a materialitás irodalmunkból.

...
Nagy

A Dreherek sikertörténetét csak az államosítás tudta megakasztani

A Dreher bejáratott márkanév Magyarországon, a mögötte meghúzódó család- és cégtörténet pedig legalább annyira színes, szerteágazó és fordulatokkal teli, mint az elmúlt durván kétszáz év magyar történelme. Iglódi Csaba első regénye, a Dreher-szimfónia négy tételben meséli el az egymást követő generációk felemelkedését.

...
Nagy

Gurubi Ágnes: Kőr Dáma

Gurubi Ágnes a Szív utca című regényével 2021-ben a top3-ban végzett a legjobb első prózakötetesnek járó Margó-díjért folyó versenyben. Volt értelme megőrülni című tárcasorozatának ez a harmadik része.

...
Kritika

Levélfolyamból bontakozik ki a Kner család megrázó és felemelő története

A magyar történelem egyik legtragikusabb korszaka elevenedik meg a Magvetőnél megjelent könyv lapjain, és a családregényszerű szövetet kirajzoló epizódok arról győznek meg, hogy kivételes szellemi és érzelmi kohézió fogta össze a Kner család egymást követő nemzedékeit.

Polc

Csak a dzsungel van Závada Péter új verseskötetében

...

Alice Munro novelláiban a takaros előkertek mögött mindig ott a titok, a temetetlen múlt

...

Elveszve, mégis megtartva – Tompa Andrea új regényében a történelem fehér foltokkal büntet

...

Az embermentő labdarúgó ‒ dédunokája írt könyvet a válogatott első gólszerzőjéről

...
A hét könyve
Kritika
A Tél Szokcsóban nem a beteljesülés regénye, hanem az áthidalhatatlan távolságoké
...
Zöld

Kleinheincz Csilla: Nem akartam a mágiával elvenni az olvasótól a valóságos megoldásokat

Kleinheincz Csilla a hazai spekulatív irodalom egyik kiemelkedő alakja, a Gabo Kiadó szerkesztője, fordító. Új regényében visszanyúlt a tanulmányaihoz, és ember és föld kapcsolatán keresztül beszél napjaink égető kérdéseiről. Podcast.