Az MI választotta ki a könyveket, amiket eltávolítottak az iskolai könyvtárakból Iowában

sa | 2023. augusztus 15. |

Egy iowai tankerületben a mesterséges intelligenciát is bevetették, hogy meghatározzák, mely könyvek nem maradhatnak az iskolák könyvtáraiban, írja a helyi Gazette nyomán a Kirkus.

Mason City iskolatanácsa 19 könyvet távolíttatott el a polcokról, köztük Jodi Picoult, John Green és Sherman Alexie köteteit, de az MI olyan klasszikusokra is lecsapott, mint Margaret Atwood A Szolgálólány meséje, Toni Morrison A kedves vagy Theodore Dreiser Amerikai tragédia című művei.

Az elmúlt tíz évben ezeket a könyveket akarták a legtöbbször leszedetni a polcokról
Az elmúlt tíz évben ezeket a könyveket akarták a legtöbbször leszedetni a polcokról

Toni Morrison, John Green és Harper Lee is szerepel azon a listán, amely az elmúlt tíz évben legtöbbször kifogásolt könyveit sorolja.

Tovább olvasok

A könyveket egy újonnan hatályba lépő törvény miatt vették le a polcokról, a jogszabály előírja, hogy az iskolai könyvtárak könyvei nem tartalmazhatják szexuális aktusok leírását. A kifogásolt jelenetek megtalálásához a könyveket a mesterséges intelligencia vizsgálta át.

Legutóbb Floridából jelentették, hogy egy törvényre hivatkozva erősen meghúzzák, mit olvashatnak a középiskolai tanulók például Shakespeare-től:

Szex, Shakespeare és iskola: törvényre hivatkozva korlátozzák a bárd műveit Floridában

Rómeó és Júliából csak részleteket adhatnak fel olvasnivalóként, az egész szöveget nem.

Tovább olvasok

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

53 év késéssel vitték vissza a 2001 - Űrodüsszeia egyik példányát a könyvtárba

Arthur C. Clarke világhírű regényét a kikölcsönzés után 53 évvel szolgáltatták vissza egy angliai könyvtárnak. 

...

Robot segít az autistáknak egy kaliforniai könyvtárban

Van egy könyvtár Dél-Kaliforniában, amely egy barátságos robotot alkalmaz. A cél, hogy így segítsék az autista gyerekek tanulását, és megkönnyítsék számukra a kapcsolódást a külvilághoz.

...

Egyre gyakoribbak a könyvtárakat ért halálos fenyegetések

Egyre több fenyegetést kapnak a könyvtárak olyan könyvek miatt, melyeknek sokak szerint nem szabadna kint lennie a polcokon. 

A hét könyve
Kritika
Sötét mese a furcsa lányról, aki elégette az apját
Krasznahorkai László: Tudtam, hogy megkaptam a Nobel-díjat, de nem hittem el

Krasznahorkai László: Tudtam, hogy megkaptam a Nobel-díjat, de nem hittem el

Krasznahorkai László Marosvásárhelyen lépett fel, ahol utazásról, kudarcról és gyerekkori emlékekről mesélt.

Polc

A mágikus realizmus sosem volt még ennyire gondtalan és felszabadító

...

Mennyiért adja el az ember a lelkét az ördögnek? – Knausgård megírta eddigi legsötétebb könyvét

...

Nagyszájú nő vagy rendszerellenes művész? – Juan Gabriel Vásquez kolumbiai író: Feliza nevei

...

Jár-e megbocsátás a pedofiloknak? – Böszörményi Márton Fenevad című regényéről

...
Olvass!
...

„Ha el akarom mesélni a barátságunk történetét, a szerelemről is beszélnem kell” – Olvass bele Schein Gábor új kötetébe!

Hogyan függ össze Schein Gábor, egy dél-amerikai teológus és egy bibliai kutya története? Olvass bele!

...

Olvass bele a könyvbe, amiből az Off-Campus sikersorozat készült!

Mit lát a másikban a jó tanuló, traumatizált Hannah és az idegesítő hokis kapitány, Garrett?

...

„Drog, pornó vagy fegyver lesz, fiúkák?” – Bíró Zsófia újragondolta Kurázsi mama történetét, olvass bele!

Kurázsi mama újjászületett Bíró Zsófia kötetében: mutatunk egy részletet a Last minute című regényből.

Kiemeltek
...

Miért lett a kamaszokról és felelőtlenségről szóló Eufóriából egy cowboyos hittérítés?

Hogyan lehetett egy menő és társadalmilag érzékeny sorozatot ennyire elrontani? Mi köze van a vallásnak az öntörvényű gyilkoláshoz? Kritika. 

...

Fogunk-e 40 év múlva Krasznahorkait olvasni?

Milyen a Krasznahorkai brand, és miért fontos, hogy ismerjük és olvassuk az életművét? Bemutattuk a Könyves Magazin új kiadványát!

...

Zenész, irodalmár, költő – Bemutatjuk a Mastercard – Alkotótárs ösztöndíj zsűrijét!

Az eddigi legváltozatosabb csapat állt össze!