A GastroGuide-nak februárban adott interjúban azt mesélte, eredetileg zenei pályára készült, de 18 éves volt, mikor a szülei meghaltak, ezért nem tudott tovább tanulni a Zeneakadémián. Ezután a szükség vitte arra, hogy megtanuljon főzni, hiszen a testvérével valamit enniük kellett.
“Mindig kimentem a piacra megnézni, hogy mi a legolcsóbb alapanyag, majd otthon felütöttem Horváth Ilona szakácskönyvét és elkezdtem főzni. Tizenöt évvel később partit rendeztem a barátaimnak, és rakott krumplival vártam a vendégeket.
Amikor megkóstolták, azt mondták, hogy ilyen finomat még soha nem ettek és megkérdezték, hogy miért nem írom le?”
Az ötlet szöget ütött a fejében, és mivel nem érezte jól magát az akkori szakmájában (műszaki szerkesztő volt), elkezdett megtanulni, amit csak lehet a főzésről, hétvégente pedig a konyhában gyakorolt.
Az első sikereit receptíró pályázatokon aratta, majd a nyolcvanas években határozta el, hogy megírja a szakácskönyveit. A kezdeti elutasításokat végül egy váratlan felkérés követte a sertés házi feldolgozásáról, ez lett a Disznótorban. Különleges sertéshús ételek. A könyvet 50 ezer példányban azonnal elkapkodták, a többi magyar gasztrotörténelem.
Magyarországon talán nincs is olyan háztartás, ahol ne lennének könyvei, hiszen több mint 130 szakácskönyvet írt.
Frank Júlia 76 évesen, kórházban halt meg, férje és öccse gyászolja.
Fotó: anyakonyha.hu