Mostantól bárki megszállhat Jane Austen testvérének egykori otthonában

Mostantól bárki megszállhat Jane Austen testvérének egykori otthonában

Jane Austen-rajongók figyelem: egy nagyobb felújítás után újra kiadó az író testvérének egykori háza, a Henry’s Townhouse. A hangulatos londoni házikóban hét lakosztály, egy terasz és egy szalon is található, ráadásul az egészet Austen-stílusban rendezték be. 

fk | 2021. június 30. |

A tulajdonos, Steven Collins azt nyilatkozta a Forbesnak, hogy a látogatók úgy érezhetik magukat, mintha visszautaztak volna az időben. A házat úgy tervezték meg, hogy a modernkori csillogás keveredjen benne az Austen-tematikával. Megtalálhatók például első kiadású Jane Austen-kötetek az épületben, és minden egyes szobát úgy rendeztek be, hogy azok az Austen-család más-más tagjaira utaljanak. 

Korábban már írtunk róla, hogy bárki megpihenhet Jane Austen egykori bath-i otthonában is, ugyanis felkerült az Airbnb-re. A lakás abban a házban található, ahol Jane Austen az egyik korai, befejezetlen történetét, a The Watsonst írta. Szobáit antik bútorokkal rendezték be az autentikus hatás kedvéért.

Ha ti is imádjátok Jane Austen világát, akkor az új podcast-sorozatunkat nektek találtuk ki.  Az Austen-projektben hat hónap alatt hat regényt – Büszkeség és balítélet, Értelem és érzelem, A mansfieldi kastély, Emma, A klastrom titka, Meggyőző érvek – beszélünk meg.  Szeder Kata és Ruff Orsolya a sorozat első részében a Büszkeség és balítélet című regényt övező előítéleteket, az abban megfogalmazott gazdasági szükségszerűségeket, a lehetséges női életutakat tárgyalja majd ki.

Addig is pedig ezeket a cikkeinket ajánljuk: 

„Minden könyvtár jó könyvtár, feltéve, hogy egyetlen Jane Austen kötet sincs benne” [zsebró]

Jane Austen és a penicillin

Jane Austen-adaptációk kezdőknek és haladóknak

Botrányhős grófról mintázta Austen Mr. Darcyt?

Lejátszási listát készítettek Jane Austen kedvenc dalaiból

Hírlevél feliratkozás
Kapcsolódó cikkek
...
Hírek

Mire vágyik Mrs. Bennett? [Az Austen-projekt]

Hamarosan új podcast-sorozatot indítunk a Könyvesen, Az Austen-projektet, amely arra vállalkozik, hogy bemutassa: a kétszáz éve élt Jane Austen művei nem romantikus lányregények, hanem sokrétegű, rengeteg humorral és társadalomkritikával átitatott művek. Kedvcsinálónak mutatunk tíz idézetet Büszkeség és balítéletből!

...
Hírek

Jane Austen örök, és ezt új podcastsorozatunkban bizonyítjuk

Új podcast-sorozatot indít Ruff Orsolya és Szeder Kata – ez Az Austen-projekt, amelyben hat hónap alatt hat regényt – Büszkeség és balítélet, Értelem és érzelem, A mansfieldi kastély, Emma, A klastrom titka, Meggyőző érvek – beszélnek meg, és remélhetőleg hozzák meg a kedvet az (újra)olvasáshoz.

...
Hírek

Bárki megfőzheti Jane Austen kedvenceit

Hamarosan bárki elkészítheti Jane Austen kedvenc ételeit, júniusban ugyanis fakszimile kiadásban megjelenik Austen közeli barátnőjének a háztartási könyve, benne olyan ételek receptjeivel, melyeket az író is szívesen fogyasztott.

SZÓRAKOZÁS
...
Podcast

Szabó Benedek: Az igazán jó műveknek nincs eleje és vége

A hallgatók társalkotói szerepéről, John Cheever prózájáról, hidegháborúról és melankóliáról beszélgettünk Szabó Benedekkel, aki az egyrészt-másrészt generációjához tartozik.

...
Szórakozás

Müller Péter Sziámi: A dal tud valamit, amit szeretnék tudni én is

„Életem összes kalandja másodszándékból következett” ‒ mondja Müller Péter Sziámi, akinek napestig sorolhatnánk a titulusait és a kitüntetéseit, magára legszívesebben mégis költőként tekint. Elmesélte nekünk, hogy lelt rá élete legjobb játszótársára nemrégiben, és megtudtuk tőle, miért csendesednek el bennünk a dalok, mire felnövünk.

...
Szórakozás

Kíváncsiak az életre – HIÚZ: Ez ennyi volt

Az a.dal.szöveg rovatban ezúttal a HIÚZ zenekar Ez ennyi volt című dalával foglalkozunk. 

A hét könyve
Kritika
Fakó lábujjak és parányi nők – Így szól a horror a nagyvilágban
...
Nagy

Tar Sándor a térképről leszorult helyek és emberek írója

Tar Sándorról írt monográfiát Deczki Sarolta, akit az elesettek, a kiszolgáltatottak, a periféria írójaként is emlegetett szerző életéről és műveinek erőteljes hatásáról is kérdeztünk. 

Még több olvasnivaló
...
Nagy

„Kommunista volt-e Petőfi? Néger volt-e Kossuth?”

A Petőfi-délibábok című programsorozat Petőfi politikai emlékezete a dualizmustól napjainkig című nyitórendezvényén kiderült, hogy az évek során Petőfi lobogó helyett sokaknak inkább dobogó volt: emelvény, amelyről ki-ki a maga hasznát remélve szónokolt.

...
Nagy

Fantasztikus írókat adtak a világnak, a britek mégsem falják a könyveket

Az angolok olyan szerzőket adtak a világnak, mint William ShakespeareAgatha Christie, Jane AustenCharles DickensJ. R. R. Tolkien, J.K. Rowling. Ezek alapján joggal hihetnénk, hogy az angolok a világ legnagyobb könyvfogyasztói, de tényleg így van? 

...
Nagy

Gurubi Ágnes: Szauna nap

Gurubi Ágnes a Szív utca című kötetével 2021-ben a top3-ban végzett a legjobb első prózakötetesnek járó Margó-díjért folyó versenyben. Volt értelme megőrülni című tárcasorozata mostantól egy évig olvasható a Könyves Magazinon. Ez az első rész.

...
Panodyssey

Závada Péter: Az új formákról

"A színház az elmúlt kétezerötszáz év során jelentős fejlődésen ment keresztül, és ma már olyan technológiák állnak rendelkezésünkre, melyek még huszonöt évvel ezelőtt sem léteztek. Mégis ahhoz, hogy számomra egy színházi előadás igazán inspiráló legyen, valami újat, eredetit és felforgatót kell mondania néző és színész relációjáról, olyasvalamit, ami mindent más perspektívába helyez." Závada Péter esszésorozata negyedik részében az új színházi formákról értekezik. 

...
Nagy

Nádas és Hajnóczy is magukról, vagyis a világról írnak

Azonosíthatjuk Nádas Pétert a Párhuzamos történetek főszereplőjével? Hajnóczy Péter magáról mintázta volna A halál kilovagolt Perzsiából alkoholista főhősét? Ezeket a kérdéseket boncolgatja a PIM kiállítása, amelyen Barnás Ferenc mondott beszédet.

...
Kritika

Bevezetés a városi magány mesterségébe

Jhumpa Lahiri Amerre járok című kötete pillanatképeket villant fel a városi magány mindennapjairól: a folyamatosan pergő mentális film egy névtelen nagyváros kulisszái között játszódik, hőse és mesélője pedig egy negyvenes nő, egy klasszikus megfigyelő, aki állandó önreflexióban él – sőt, nemcsak egyszerűen létezik, hanem folyamatos mozgásban van, jön, megy, bolyong.

Gyerekirodalom
...
Gyerekirodalom

Közülük kerülnek ki idén a HUBBY - Év Gyerekkönyve díjasok!

Idén is átadja a HUBBY – Magyar Gyerekkönyv Fórum a legjobb szerzőknek és illusztrátoroknak járó díjakat. Mutatjuk a rövidlistára került alkotókat!

...
Gyerekirodalom

Az önkifejezésben, filmkészítésben, tudatos médiahasználatban is segít a Bookline Kids márciusi kiemelt könyve

...
Gyerekirodalom

Mi köze van Petőfinek Sherlockhoz, és mit keres Szendrey Júlia a forradalom élén?

Petőfi sokszor egyfajta absztrakcióként jelenik meg a közbeszédben vagy épp az oktatásban. Inkább idol, mint hús-vér ember – szándéka szerint a Költővel nem járnék című antológia ezen is próbál árnyalni.