Airbnb lett Jane Austen egykori otthonából

Airbnb lett Jane Austen egykori otthonából

Most bárki megpihenhet Jane Austen egykori otthonában a délnyugat-angliai Bath városában, ugyanis felkerült az Airbnb-re. A lakás tökéletes hely lehet, ha valaki a járvány elől szívesen elvonulna, de kiválóan alkalmas és inspiráló kuckó az íráshoz is. Ha valaki szívesen aludna azalatt a fedél alatt, mint a legendás író, „mindössze” éjszakánként 152 fontért megteheti.

Könyves Magazin | 2020. július 14. |

A lakás abban a házban található, ahol Jane Austen az egyik korai, befejezetlen történetét, a The Watsonst írta. Szobáit antik bútorokkal rendezték be az autentikus hatás kedvéért. Austen egészen pontosan 1801 és 1805 között tartózkodott a házban, később a család a Chawton House-ba költözött, az író ott kezdett el azokon a könyveken dolgozni, amelyek híressé tették.

Már te is beleolvashatsz Jane Austen kézirataiba - Könyves magazin

Jane Austen eredeti kéziratai már online is elérhetők: több könyvtár és néhány magángyűjtő segítségével létrehozták a Jane Austen's Fiction Manuscripts Digital Edition nevű oldalt, ahol bárki beleleshet regényeinek kézzel írott változataiba. A projekt persze főleg a kutatók munkáját könnyíti meg, de azért a rajongóknak is érdemes lehet belenézni, hiszen a beszkennelt dokumentumok révén láthatjuk Austen kézírását, és képet kaphatunk a munkamódszeréről is.

Bath gyógyfürdőkről híres városa egyébként több regényében is megjelenik, többek közt A klastrom titkában, A meggyőző érvekben és A mansfieldi kastélyban is.

via Tha Spaces

 

Olvass minket e-mailben is!

  • Könyves hetilap a postaládádban
  • Kézzel válogatott tartalmak
  • A legérdekesebb, legfontosabb könyves anyagok egy helyen
  • Nem spammelünk, heti 1-2 levelet küldünk.

Könyves Magazin Hírlevél

Kapcsolódó cikkek
...

Jane Austen és a penicillin - Maradj otthon #7

Állítólag, amikor véget ért a II. világháború és megkérdezték Winston Churchillt, hogy mi segítette a győzelem kivívásában, tömören csak ennyit válaszolt: Jane Austen és a penicillin! Pár éve már tudományosan is bizonyított tény Austen regényeinek gyógyító ereje, ami a társadalmi távolságtartás heteiben kimondottan jól jöhet.

...

Már te is beleolvashatsz Jane Austen kézirataiba

Jane Austen eredeti kéziratai már online is elérhetők, így mostantól bárki beleleshet regényeinek kézzel írott változataiba.

...

Plagizált-e Jane Austen?

Világszenzáció lenne, ha kiderülne, hogy az angol irodalom egyik leghíresebb írója, Jane Austen lopta az ötleteit. Ebből az alapfelvetésből indul ki Charlie Lovett új könyve, az Első benyomások, amely a Büszkeség és balítélet keletkezéstörténetét helyezi fiktív keretbe. 

Polc

Hány generációra hat egy trauma? - A Long Island-i kompromisszum

...

A pokol nem egy fekete vizű tó alján, hanem az emberi lélek legmélyén rejtőzik

...

Hogyan írjon a költő arról, amire gondolni sem merünk? – Bak Róbert ALS-beteg versei a halálról

...

Életközépi válság thriller elemekkel: hogyan is lehetne „normális” az, aki elől elhallgatták a múltat? 

...
Így változtasd az életed filmmé/könyvvé – A narratív agy

Így változtasd az életed filmmé/könyvvé – A narratív agy

Milyen műfajú lenne az életed?

Szerzőink

Szabolcsi Alexander
Szabolcsi Alexander

Önmagunkba zárva élni nem azt jelenti, hogy magányosak vagyunk

Tasi Annabella
Tasi Annabella

Selyem Zsuzsa: Romániát mindenki Drakulával azonosítja – hadd maxoljuk ki orrvérzésig

Kiemeltek
...

Az LMP-s Ungár Péter versben mondja el, mi a baj a világgal - Olvass bele!

Politikusnak lenni nem egyszerű, főleg akkor, ha utána rögtön költőnek áll az ember. Ungár Péter az LMP társelnöke nemrég versekbe foglalta azt, hogyan látja a világot. Olvass bele!

...

A Föld napja: 7+1 könyvújdonság, amivel visszatalálhatunk a természethez és az egyszerűbb élethez

A bolygónk csodálatos hely: ha egy kicsit túllátnánk a saját kis valóságunkon, észrevehetnénk, milyen intelligens növényekkel és állatokkal vagyunk körülvéve. 

...

Önmagunkba zárva élni nem azt jelenti, hogy magányosak vagyunk

A mai világban már nem arról beszélünk, hogy hogyan tudunk egymással kapcsolódni, hanem hogy egyáltalán tudunk-e. Szaniszló Judit A másik ember című kötete a hét könyve.