A felnőttek hazug élete tavaly novemberben jelent meg Olaszországban, nemzetközi premierje idén szeptember 1-jén lesz 25 országban, így Magyarországon is. A kötet az előzetes információk szerint egy felnövéstörténet, a fülszöveg a következőt meséli róla: "Valami baljós dolog történik Giovanna bájos gyermekarcával, és lassanként kiütközik rajta a kamaszok rusnya undoksága. A gyermekarc szépségének elillanását követően az új ábrázat utáni hajsza két Nápoly közt zajlik, amelyeket testvéri szálak kötnek össze, s amelyek kölcsönösen rettegik és gyűlölik egymást. Az egyik Nápoly odafönt pózol, az erényesség álcáját magára öltve, a másik odalenn található, a mélyben, harsánynak és közönségesnek tettetve magát. Giovanna e két Nápoly közt ingázik, hol alázúdulva a mélybe, hol felkapaszkodva a magaslatokra, és mindeközben eltévelyedve tapasztalja, hogy sem odafönn, sem a mélyben nem talál megnyugvást."
Tönkő Vera, a Park főszerkesztője pár hete az Összekötve adásában is mesélt az új kötetről. Megerősítette, hogy ebben a kötetben egy kamasz szemén keresztül látjuk az eseményeket, és a szabadszájú lány hangot ad a felnőttek világával szembeni értetlenségének és dühének, amelyekkel szülei válására reagál. A kötet Ferrante egyik legdühösebb, legszenvedélyesebb írása, és a feszes tempójú kötet visszakalauzol minket az író Nápolyi regények előtti művészetéhez.
A legújabb hírek szerint A felnőttek hazug életéből a Netflix és a Fandango közösen gyárt sorozatot. Felipe Tewes, a Netflix nem angol nyelvű saját gyártású sorozatok osztályának igazgatója nagy megtiszteltetésnek nevezte, hogy sorozatot készíthetnek a könyvből, és hozzátette: „Elena Ferrante könyvei Olaszországban és a világon mindenütt máshol is inspirálják az olvasókat, így kivételes lehetőség számunkra, hogy legfrissebb történetét mi filmesíthetjük meg.”
Elena Ferrante könyvei után már más szemmel nézzük a női barátságokat is - Könyves magazin
Nagyon ritka az, amikor egy sorozat egyenletes színvonalon tud teljesíteni, és teljesen mindegy, hogy könyvekről beszélünk, vagy mondjuk tévésorozatról. Ferrantének viszont sikerült úgy végigírnia a nápolyi Lila és Elena történetét (a magyar kiadásokról szólva ez egészen pontosan 1760 oldalt tesz ki), hogy még az utolsó köteteknél is képes legyen erősen tartani a fókuszt, és olyan kiszámíthatatlan csavarokat tudott belevinni, ami újra és újra berobbantotta a cselekményt.
Elena Ferrantét 2016-ban a Time magazin az év 100 legbefolyásosabb személye közé választotta, könyveit 45 nyelven olvashatjuk világszerte. Leghíresebb műve, a Nápolyi regények eddig 15 millió példányban kelt el. A filmes adaptációk száma is gyarapszik. 2018 őszén jelentették be, hogy Maggie Gyllenhaal forgatókönyvet ír a Nő a sötétbenből, és ő maga rendezi majd az ennek alapján készülő filmet is. A szereplőgárdáról már kiszivárogtak információk – a stáblistán Olivia Colman, Dakota Johnson, Peter Sarsgaard és Jessie Buckley neve is szerepel –, a premier időpontja viszont még nem került nyilvánosságra. Létezik filmes változata a Tékozló szeretetnek és az Amikor elhagytaknak is. Legutóbb a Nápolyi regények első három részéből – Briliáns barátnőm, Az új név története, Aki megszökik és aki marad – készült és készül sorozat a Fandango produceri közreműködésével.
Forrás: Nyugati tér blog