Bár már hét éve elhagyta a Playboy-villát, a New York Times állítása szerint Crystal Hefnernek még mindig szoknia kell a hírhedt Los Angeles-i birtokon kívüli életet. A január végén megjelent Only Say Good Things: Surviving Playboy and Finding Myself (Csak jót mondj! – Túlélni a Playboyt és megtalálni önmagam) című memoárjában a 37 éves szerző a Playboy világába való bekerüléséről, a Hugh Hefner részéről tapasztalt tárgyiasításról, illetve nőgyűlöletről is ír, bepillantást enged a sajtómágnás utolsó napjaiba, illetve feltárja, milyen traumák érték a Playboy-villa lakójaként. „Akkoriban – idézi Crystal Hefnert a New York Times – agymosáson mehettem keresztül, vagy valami effélén.”
A nő 21 éves korában, 2008-ban, egy Halloween-i partin találkozott Hugh Hefnerrel, és amint memoárjában fogalmaz, a hatalmas birtok feltárta előtte a felső tízezer életét, amelynek részese akart lenni ő is, még ha ez azzal járt is, hogy gyakran „a hálószobába tett kirándulással” értek véget a Playboy-villában tett látogatásai.
Akkoriban – írja frissen megjelent könyvében – úgy gondolta, mindez megérte, még ha rendszeres testedzéssel kellett is karbantartania a külsejét, különben bántó megjegyzéseket kapott. Az Only Say Good Thingsből kiderül, hogy mielőtt Hugh Hefner felesége lett, Crystal Hefner a Playboy-villában lakó többi lányhoz hasonlóan heti 1000 dollár körüli fizetést kapott,
és szigorú kijárási tilalom volt érvényben az ott tartózkodásuk alatt.
A kötetben mesél szökési kísérleteiről, valamint arról is, hogy hiába sikerült egy ízben kijutnia, 25 éves korában úgy érezte, „ez a hely a végzete”, ezért önként visszaköltözött és nem ritkán saját vágyai ellenére is teljesítette a férfi kívánságait, mert attól tartott, ha nem tesz így, Hefner fiatalabb és vonzóbb partnerre cseréli majd.
A Grand Central Publishing gondozásában megjelent kötet egy manhattani olasz étteremben tartott bemutatóján Crystal Hefner arról beszélt, nemrég tanulta meg, miként húzza meg a személyes határait,
mert a Playboy-villa lakójaként ezekkel nem rendelkezhetett.
A 26 éves korában, az akkor 86 esztendős sajtómágnással kötött házassága kapcsán a bulvárlapok aranyásónak titulálták, és a memoárjában arról ír, hogy nem érezte jól magát, ha kettesben kellett Hefnerrel szexelnie, ezért gyakran egy-egy barátját vette rá, hogy csatlakozzon hozzájuk.
A kötetből kiderül: férje a halála előtt megígértette vele, hogy „csak jó dolgokat mondhat” a közös éveikről, és nem véletlen, hogy épp ezt a felszólítást választotta a Playboy körüli csillogás mögötti árnyakról beszámoló könyve címéül. Az Only Say Good Things megírását egyébként a Leaving Neverland megtekintését követően határozta el. A dokumentumfilm két olyan férfi szexuális visszaéléssel kapcsolatos vádjait mutatja be, akiknek Michael Jacksonnal volt hosszú ideig tartó kapcsolata.
2019-ben Crystal Hefner terápiába kezdett, mely nyomán, ha most visszatekint a Hugh Hefnerrel kötött házasságára, megbánást és undort érez mindenekelőtt, és a mai napig nehéz egészséges kapcsolatot építenie a társfüggőségre épülő viszony után.
Nem Crystal Hefner az első, aki kritikával illeti a Playboy hajdani tulajdonosát. A férfi egykori barátnője, Holly Madison 2015-ben jelentette meg a Lenn, a nyúl üregében című kötetet, amelyben ugyancsak a Playboy-villa szigorú szabályairól, valamint az ezekből adódó mentális problémáiról írt, ám Hugh Hefner haláláig tagadta az ellene felhozott vádakat.
Nyitókép: Brigitte Berman, Crystal Harris, Hugh Hefner, Karissa Shannon és Kristina Shannon a Hugh Hefner: Playboy, aktivista és lázadó című film a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon tartott bemutatóján, 2009-ben. Forrás: Mark Dunne / Wikipedia