- Amikor a Librinél az MCC lett a 98,41 százalékos tulajdonos, a könyv már készen volt, így “nem nagyon volt mozgásterem”. Bödőcs szerint sem a kiadó igazgatójával, M. Nagy Miklóssal, sem a Helikon csapatával nem lett volna tisztességes, ha látványosan távozik. Szerinte azzal, hogy ő maradt a kiadónál nem is igazán kollaboráció: “az adóforintjaimon felül még a könyvem bevételének egy részét is viszi a kleptokrácia. Tehát nem lefizetnek, hanem kicsit jobban meglopnak.”
Azt kultúrmissziónak tartja, ha az ő “bagateljein” keresheti meg a kiadó azt a pénzt, amit aztán “valódi, értékes irodalom” megjelentetésébe fektethet.
- A kötet gyerekek számára nem lesz elérhető a boltokban, hiszen van benne homoerotikus szál. Hitler és Sztálin “héja nászát” vetette papírra a szerző, amihez inspirálódott a Képviselő Funkyból, Krúbi vonatkozó számából, Ormos Mária írásaiból is. “A két totalitárius rendszer egylényegűsége viszont régóta foglalkoztat, s valahogy adta magát, hogy ha ezek ennyire hasonlóak, ugyan miért ne eshetnének egymással féktelen szerelembe?”
- A kritikák közül csak az érdekli, amiből tanulhat: “Az a kritika, amely ahhoz segít hozzá, hogy jobb legyen a műsor, a könyv: értékes kritika. Arra figyelek. Ilyen elnagyolt szitkok viszont, mint ez a, hogy is mondta, »Bödőcs egyre butábban csinálja«, nem adnak hozzá a minőséghez.”
- Próbál menekülni az aktuálpolitika “raszputyicájából”, a új műsora alapja is még mindig a falusi gyerekkor és Búcsúszentlászló. “(N)ehéz baloldali agitpropnak láttatni ezt a kötetet. Szerintem több benne az antikommunizmus, mint az antifasizmus – vagy legalább annyi. Meg ahogy említette, a méregzöldek is pellengérre kénytelenek állni a könyvemben.
Az igazán jó paródia ugyanis az, ha önmagunkat is képesek vagyunk kinevetni.”
- Minden ideológiai szélsőségről úgy gondolja, csak egy kicsit kell még túlozni rajta, hogy nagyon vicces legyen. “A népi-urbánus vita számomra nem olyan, hogy népi vagyok vagy urbánus. A népi-urbánus vita itt zajlik, bennem. Belül van az ellentét és a harmónia is. Nem jók ezek a „vagy ez, vagy az”-bélyegek.”
- Bár az újságíró felvetése szerint a NER nagyon Bödőcs-barát, hiszen 13 éve hatalmon van, és még marad is egy darabig, így akad elég muníció a paródiához, a humorista, ha tehetné, “lemondana a lehetőségről”. Véleménye szerint amúgy több poént talált ki Krúdy Gyuláról, mint a “türk basánkról”.
- Putyin és a magyar miniszterelnök kapcsán elmondta, őt az aggasztja, hogy a “türk basánk úgy nézi a cárevicset, ahogy Komár Laci nézte Elvis Presley-t. Ezt azért rossz látni. Hogy soha, egyetlen rossz szavuk nincs »apura«, a »hanyatló Nyugatot« ostorozó több száz éves sztereotípiák viszont annál gyakoribbak.” Az ellenzék esetében nem tudja, “hányat fizetnek azért itthon, hogy direkt rosszul csinálja és mennyi van, aki ingyen is képes erre.”
- A standup és a könyvpiac között szerinte az a különbség, hogy a humorista élőben dumál, érte csak a “fekete autót” lehet küldeni. A Libriben viszont szerinte a könyves stábot előbb vagy utóbb lecserélik majd a párttagkönyvesekre, mert ez a rendszer logikája.
A teljes interjút ITT tudod elolvasni.